Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІННОВАЦІЙНІ ТА ТРАДИЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТА У ФОРТЕПІАННОМУ КЛАСІ

СИДОРЕЦЬ Тетяна Володимирівна –

асистент кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв

Львівського національного університету імені Івана Франка

e-mail:[email protected]

Анотація

Стаття висвітлює проблеми актуалізації такої важливої форми розвиваючого навчання студентамузиканта педагогічного напрямку як самостійна робота. На підставі власного досвіду автор розглядає питання організації, методики та контролю виконання даної форми роботи. Розвиток самостійного мислення студента, вміння самостійно здобувати знання та формувати навички розглядається у статті як одна з провідних ідей національної системи навчання та виховання.

Ключові слова: розвиваюче навчання, самостійна робота, педагогічні технології, дидактичні принципи,форми та методи навчання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Анохін В. Технічне та дидактичне забезпечення самостійної роботи студентів. / В. Анохін // Вища школа. – № 9–10. – 2015. – С. 80– 95.

2. Гольденвейзер Е. И. Записи уроков А. Б. Гольденвейзера. // В классе А. Б. Гольденвейзера. / Составители Д. Д. Благой, Е. И. Гольденвейзер. – Москва. – «Музыка». – 1986. – 211 с.

3. Мірошніченко О. Організація самостійної роботи студентства як предмет сучасного наукового пізнання. / О. Мірошніченко. // Педагогічна освіта і наука в умовах класичного університету: Зб.наукових праць, т.2 / За ред. М. Євтуха, Д. Герцюка, К. Шмида. – Львів. – ЛНУ імені Івана Франка. – 2013. – С. 78–89.

4. Нагаєв В. М. Методика викладання у вищій школі:Навчальний посібник / В. М. Нагаєв. – Київ. – «Центр учбової літератури». – 2007. – 232 с.

5. Нейгауз Г. Г. Об искусстве фортепианной игры / Г. Г. Нейгауз. – Москва. – «Музыка». – 1988. – 240 с.

6. Орел Л. О. Педагогічні умови організації самостійної роботи студентів у контексті реформування вищої освіти України / Л. О. Орел / // Нові технології навчання: Науково-методичний збірник. – Вип. 76. –Київ. – 2013. – С. 265–270.

7. Ортинський В. Л. Педагогіка вищої школи: Навчальний посібник / В. Л. Ортинський. – Київ. – «Центр учбової літератури». – 2009. – 471 с.

8. Цыпин Г. М. Обучение игре на фортепиано. – Москва: «Просвещение». – 1984. – 174 с.