Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МЕТОД CASE-STUDY, ЯК СУЧАСНА ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЧОРНОГОР Наталія Олексіївна –

аспірант, викладач кафедри менеджменту, економіки, права та туризму,

Льотна академія Національного авіаційного університету

Анотація

Стаття присвячена актуальному напрямку формування конфліктологічної культури майбутніх менеджерів ЗЕД у процесі професійного становлення. Запропонований механізм формування конфліктологічної культури менеджерів ЗЕД шляхом впровадження методу case-study, як сучасного світового педагогічного інструментарію. Визначається необхідність вирішення протиріччя між вимогами сучасних організацій до конфліктологічної культури менеджерів ЗЕД і невідповідним методичним утримуванням навчальних програм і технологій навчання, що здійснюють формування й розвиток конфліктологічної культури майбутніх менеджерів ЗЕД.
Ключові слова: менеджер зовнішньоекономічної діяльності, конфлікт, конфліктологічна культура, кейсстаді.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Вербицкий А. А., Щербакова О. И. Конфликтологическая культура личности специалиста: контекстный подход. – М.: МГГУ им. М. А. Шолохова, 2010. – 132 с.

2. Закон України від 16 квітня 1991 року «Про зовнішньоекономічну діяльність». К.: 1991.

3. Левин К. Разрешение социальных конфликтов / [Пер. с англ. И. Ю. Авидон]. – СПб.: Речь, 2000. – 345 c.

4. Попова (Смолик) С. Ю. Метод кейс-стади и его использование при подготовке тьюторов в сфере образования / Интерактивное образование: Материалы всероссийской научно-практической конференции. Москва, МГУ им. М. В. Ломоносова, 29 июня 2012. – М., 2012. – С. 67–91.

5. Методи дослідження – Кейс-стаді [Електронний ресурс] // Третій міжнародний словник Вебстера. – Режим доступу: http://www.spsu.edu/cs/classes/ cs6023/cs610cas/html

6. Jin R. K. Case Study Research: Design and Methods / R. K. Jin. – Newbury Park (CA) : Sage, 1989. – P. 50.

7. Michiel R. Leenders. Erskine Case research: the case writing process. Research and publications division / Leenders Michiel R., A. James // School of business administration, the University of Western Ontario. – London; Canada: [s. n], 1989.

8. http://rusnauka.com/1_NIO_2008/Pedagogica/2 5496.doc.htm-2018