Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СУЧАСНА МУЗИЧНА КУЛЬТУРА ЯК ДЖЕРЕЛО АНАЛІЗУ ХУДОЖНІХ ЗАСОБІВ В КУРСІ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

КОЗІЙ Ольга Борисівна –

кандидат філологічних наук, доцент кафедри лінгводидактики та іноземних мов

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Одним із цікавих та досить плідних поприщ для дослідження лінгвістики тексту є сучасна музика, а саме тексти пісень. У статті проаналізовано особливості вживання художніх засобів у сучасних пісенних англомовних текстах (на матеріалі текстів рок-гурту «Мanowar»). Це може стати джерелом ілюстративного матеріалу під час вивчення художніх засобів, а також окремою темою для розробки членами мовного пролемного гуртка.

Ключові слова: тексти пісень, художні засоби, оксюморон, антитеза, паралелізм, порівняння, повтори.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Александрова О. В. Проблемы экспрессивного синтаксиса (на материале английского языка): Учебное пособие / О. В. Александрова. – М.: Высшая школа, 1984. – 211 с.

2. Арнольд И. В. Стилистика современного английского языка / И. В. Арнольд. – М.: Просвещение, 1990.

3. Гальперин И. Р. Очерки по стилистике английского языка / И. Р. Гальперин. – М.: Издательство литературы на английском языке, 1958. – 459 с.

4. Мельник Т. Образність художнього тексту через призму лінгвістичного аналізу / Т. Мельник. - Севастополь, 2005 // www.ukrlife.org/main/minerva/melnyk_lingvo.doc.

5. Скребнев, Ю. М. Основы стилистики английского языка (на англ. яз.) [Текст] : Учебник для ин-тов и фак. иностр. яз. / Ю. М. Скребнев. - 2-е изд., испр. – М. : ООО «Издательство Астрель»: ООО «Издательство АСТ», 2003. – 221 с.

6. Manowar — Википедия // www.html/wikipedia/org/wiki/.