Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СМАКУ ЗАСОБАМИ СПРИЙНЯТТЯ ПОПУЛЯРНОЇ МУЗИКИ ХХ СТОЛІТТЯ

КЛЮЄВА Сніжана Дмитрівна –

кандидат філософських наук,

старший викладач кафедри музичного мистецтва та хореографії

Південноукраїнського національного педагогічного університету

імені К. Д. Ушинського

Анотація

У статті розглянуті поняття: «музичне сприйняття», «смак», «естетичний смак», особливості сприйняття популярної музики ХХ століття , завдання до формування естетичного ставлення до популярної музики.

Ключові слова: смак, естетичнй смак, сприйняття, популярна музика.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Борев Ю. Б. Художественные направления в искусстве ХХ в. / Ю. Б. Борев. – К.: Мистецтво, 1986. – 60 с.

2. Григорьев В. Ю. Зарубежная музыка ХХ века / В. Ю. Григорьев. – М.: Знание, 1986. – 94 с.

3. Зарубежная музыка ХХ в. Пути развития, тенденции. (ред. Павлишин С.). – К.: Музична Україна, 1980. – 243с.

4. Смирнов М. Эмоциональный мир музики / М. Смирнов. – М.: Музыка,1990. – 165 с.

5. Сохор А. Н. Вопросы социологии и естетики музики: В 3х т., – Т.2. / А. Н. Сохор. – М.: Сов. композитор, 1982. – 77 с.

6. Халабузарь П., Попов В., Добровольская Н. Методика музыкального воспитания / П. Халабузарь, В. Попов, Н. Добровольская. – М.: Музыка,1989. – 134 с.

7. Чернов А., Бялик М. О лёгкой музыке, о джазе, о хорошем вкусе / А. Чернов, М. Бялик. – Л.: Музыка,1967. – 207 с.

8. Естетика: Підручник / Л. Т. Левчук та ін. – К.: Вища школа, 2005. – 353 с. 9. Эренгросс Б. Естетика / Б. Эренгросс. – М., 1977. – 188 с.