Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТВОРЕННЯ ТВОРЧОГО СЕРЕДОВИЩА В МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ВЕНГРИНЮК Оксана Володимирівна –

аспірант Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих

ім. І. Зязюна НАПН України

Анотація

У статті розглядається питання створення творчого середовища в мистецькому просторі для вчителів музичного мистецтва. Проаналізовано погляди науковців понять «середовище» та «освітнє середовище». Автор подає визначення понять «особистість», «творчість вчителя»

Ключові слова: творче освітнє середовище, творчість вчителя, особистість, вчителі музичного мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Ананьев Б. Г. Избранные психологические труды: в 2-х т. / под. ред. А. А. Бодалева, Б. Ф. Ломова. – М.: Педагогика, 1980. – Т. 1. – 230 с.

2. Гончаренко Н. В. Гений в искусстве и науке / Н. В.Гончаренко. – М.: Искусство, 1991. – 432 с.

3. Жук Ю. О. Роль засобів навчання у формування навчального середовища / Ю.О. Жук // Нові технології навчання. – К.:ІЗМІ, 1998. – Вип. 22. – С. 106–112.

4. Корчак Я. Право ребенка на уважение / Я. Корчак. – М., 1990. – С. 175–194.

5. Мировська Ю. Створення творчого середовища як умова мотивації до формування художньо-комунікативних умінь майбутніх учителів музики і хореографії / Ю. Мировська // Проблеми підготовки сучасного вчителя: збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини / [ред. кол.: Побірченко Н. С. (гол. ред.) та ін.]. – Умань: ФОП Жовтий О. О., 2013. – Випуск 8. – Частина 1. – 365 с.

6. Падалка Г. М. Педагогіка мистецтва (Теорія і методика викладання мистецьких дисциплін) / Г. М. Падалка. – К.: Освіта України, 2008. – 274 с.

7. Реброва О. Є. Теоретичне дослідження художньо-ментального досвіду в проекції педагогіки мистецтва: [монографія] / О. Є. Реброва. – Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова, 2013. – 295 с.

8. Философский словарь / под ред. И.Т. Фролова. – М.: Политиздат, 1991. –560 сю

9. Ясвин В. А. Образовательная среда. От моделирования к проектированию / В. А. Ясвин – 2-е изд. – М.: Смысл, 2001. – 366 с.