Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ЗАСОБАМИ ВОКАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МОСКВА Олена Миколаївна –

аспірантка кафедри методики музичного виховання,

співу та хорового диригування

Криворізького державного педагогічного університету

https://orcid.org/ 0000-0001-7108-8394

Анотація

У статті обґрунтовано теоретичні засади формування технологічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва засобами вокальних технологій. Технологічна культура майбутнього вчителя музичного мистецтва розглядається як динамічне професійно-особистісне утворення, що інтегрує комплекс гуманістичних цінностей музично-педагогічного процесу і характеристики технологічної компетентності вчителя музичного мистецтва. За результатами теоретичного дослідження визначено сучасні вокальні технології, використання яких є доцільним для підвищення ефективності формування технологічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва.

Ключові слова: технологічна культура, вокальна технологія, вокальна методика, вокальна підготовка, майбутній учитель музичного мистецтва.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Концептуальні засади реформування середньої школи: законопроект. – Київ, 17. 08. 2016. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mon.gov.ua/activity/ education/zagalnaserednya/ ua-sch-2016/ konczepcziya.html

2. Пацула В. М., Середа И. В. Технологическая культура современного преподавателя / В. М. Пацула, И. В. Середа. – Москва, 2012. – 213 с.

3. Попова А. Б. Вплив технології Live looping на мистецтво естрадного співу / А. Б. Попова // Young Scientist. – № 11 (51). – November, 2017. – С. 629 – 631.

4. Риггс Сет. Как стать звездой / Сет Риггс; сост.: Guitar College. – Mосква: Guitar College, 2000. – 104 c.

5. Рубцова Е. Т. Технологическая культура в педагогическом образовании / Е. Т. Рубцова // Известия РГПУ им. А. И. Герцена, № 83, 2009. – С. 28–39.

6. Семина Л. Р. Эстрадно-джазовый вокал: учеб – метод. пособие / Л. Р. Семина,
Д. Д. Семина. – Владимир: Изд-во ВлГУ, 2015. – 92 с.

7. Харичева Д. В. Формирование творческой самостоятельносты подростков в учреждениях дополнительного образования средствами эстрадного пениям: дис. …. канд. пед. наук: 13.00.01 / Харичева Дина Владимировна. – Москва, 2007. – 169 с.

8. Sadolin K. Complete Vocal Technique / К. Sadolin. – Denmark, 2000. – 233 p.