Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РОЗВИТОК ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ У ХІХ–ХХ СТОЛІТТІ

САВЧЕНКО НАТАЛІЯ СЕРГІЇВНА

доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри

педагогіки та освітнього менеджменту,

Кіровоградський державний педагогічний університет імені

Володимира Винниченка

Анотація

У статті розглядається історія вищої школи України, її становлення й розвиток. Найбільш цікавою у зазначеній площині визначено ХІХ –ХХ століття.

Ключові слова: осередки української освіти, вища школа, гімназія, ліцей, університет, педагогічні курси.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Болебрух А. Г. Нариси з історії громадської самосвідомості (суспільна думка України та Росії ХІ – ХІХ ст.) / А. Г. Болебрух. – Д. : ПП «Ліра ЛТД», 2008. – 452 с.

2. Добровольський В. О. Михайло Васильович Остроградський: Нарис життя та діяльності / В. О. Добровольський. – К.: Інститут математики, 2001. – 88 с.

3. Любар О. О. Історія української школи і педагогіки: навч. посіб. / О. О. Любар, М. Г. Стельмахович, Д. Т. Федоренко; за ред. О. О. Любара. – К.: Т-во «Знання», 2003. – 450 с.

4. Медвідь Л. А. Історія національної освіти і педагогічної думки в Україні: навч. посіб. / Л. А. Медвідь. – К. : Вікар, 2003. – 335 с.

5. Персоналії в історії національної педагогіки. 22 видатних українських педагоги: підруч. / А. М. Бойко, В. Д. Бардінова та ін.; під заг. ред. А. М. Бойко. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 576 с.

6. Українська педагогіка в персоналіях: навч. посіб. у 2 кн.: / за ред. О. В. Сухомлинської. – Кн. 1. Х – ХІХ століття. – К.: «Либідь», 2005. – 624 с.

7. Українська педагогіка в персоналіях: навч. посіб. у 2 кн.: / за ред. О. В. Сухомлинської. – Кн. 2. ХХ століття. – К.: «Либідь», 2005. – 552 с.