Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ОСНОВНІ ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСТВА В УКРАЇНІ В 60-ТІ РОКИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

ВОРОВКА Маргарита Іванівна

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри педагогіки і педагогічної майстерності

Мелітопольського державного педагогічного

університету імені Богдана Хмельницького

Анотація

У статті автор пропонує історико-педагогічну періодизацію розвитку теорії і практики формування гендерної культури студентства вищої школи України у 60-х роках ХХ – 10-х роках ХХІ століть.

Ключові слова: гендерна культура; соціологічні, психологічні, педагогічні дослідження проблеми статей; періоди становлення теорії та практики формування гендерної культури; студентство.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Головнева И. В. Гендерная идентичность: тенденции изменений: Монография / И. В. Головнева: Нар. укр. акад. Xарків: Изд-во НУД, 2006. – 312 с.

2. Гупан Н. М. Українська історіографія історії педагогіки / Н. М. Гупан. – К. : АПН, 2002. – 224 с.

3. Гурко Т. А. Социология пола и гендерных отношений // Социология в России / Под ред. В. А. Ядова. – М.: Издательство Института социологии РАН, 1998. – lmjkju300167 – С. 157–179.

4. Дороніна Т. О. Теорія і практика ґендерної освіти і виховання учнівської молоді в навчальних закладах України (ІІ половина ХХ – початок ХХІ століття): автореф. дис.... докт. пед. наук: 13.00.01 – «загальна педагогіка та історія педагогіки» / Т. О. Дороніна. – Запоріжжя, 2012 – 37 с.

5. Клецина И. С. От психологии пола – к гендерным исследованиям в психологи // Вопросы психологии, 2003. – № 1 – С. 61–77.

6. Кравець В. П. Гендерна педагогіка: навч. посіб. / В. П. Кравець. –Тернопіль Джура, 2003. – 416 с.

7. Кравець В. П. Історія гендерної педагогіки: навчальний посібник / В. П. Кравець. – Тернопіль: Джура, 2005. – 440 с.

8. Петренко О. Проблема періодизації розвитку гендерних підходів до вітчизняної освіти й виховання у радянський період // Історико педагогічний альманах: наукове видання, 2011. – Вип.1 – Умань: 2011 – С. 16–21.

9. Хоткина З. А. Гендерным исследованиям в России – десять лет / З. А. Хоткина // Общественные науки и современность. – 2000. – № 4. – С. 21–26.