Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СПОРТИВНО-ОРІЄНТОВАНА ОСВІТА У ПРОЦЕСІ ПОЗААУДИТОРНОЇ СПОРТИВНО-МАСОВОЇ РОБОТИ ВНЗ

ДОВГАНЬ Надія Юріївна

кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри фізичної реабілітації

Миколаївського міжрегіонального інституту

розвитку людини ВНЗ Університет «Україна»

Анотація

У статті розглянуто особливості спортивно-орієнтованої освіти у процесі позааудиторної спортивно-масової роботи ВНЗ. Розкрито поняття: «фізична освіта», «фізкультурна освіта», «спортивно-орієнтована освіта». Наведено модель спортивно-орієнтованої освіти у процесі позааудиторної спортивно-масової роботи ВНЗ. Визначено мету, завдання та принципи спортивно-орієнтованої освіти. Наголошується на важливості контролю і самоконтролю як методів спостереження за станом організму студентів у процесі занять фізичними вправами і спортом.

Ключові слова: спортивно-орієнтована освіта, фізична освіта, фізкультурна освіта, фізична культура, особистість, спортизація.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Ашмарін Б. А. Теорія та методика фізичного виховання / Б. А. Ашмарін. – М.: Просвещение, 1990. – 287 с.

2. Выдрин В. М. Физическая культура студентов вузов: [учебное пособие] / В. М. Выдрин, Б. К. Зыков, А. В. Лотоненко. – Воронеж: изд-во ВГУ, 1991. – 128 с.

3. Головченко Г. Т. Образ жизни и нравственное здоровье / Г. Т. Головченко, Т. В. Бондаренко, Е. К. Камаева // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я: зб. наук. праць ВДУ. – Луцьк: Вид-во «Волинська обласна друкарня», 2002. – т. 2. – С. 107–109.

4. Круцевич Т. Ю. Теория и методика физического воспитания / Т. Ю. Круцевич. – К.: Олимпийская литература, 2003. – 423 с.

5. Марков В. В. Основы здорового образа жизни и профилактика болезней / В. В. Марков. – М.: Изд. Центр «Академия», 2001. – 320 с.

6. Приходько В. В. Креативна валеологія. Концепція і педагогічна технологія формування студентів технічних і гуманітарних спеціальностей як будівничих власного здоров’я: навч. посіб. / В. В. Приходько, В. П. Кузьмінський. – Д.: НГУ, 2004. – 230 с.

7. Столяров В. И. Концепция спартианского движения / В. И. Столяров // Физическая культура: воспитание, образование, тренировка. – 2001. – № 1. – С. 4–12.

8. Сулейманов И. И. Система основных понятий теории физической культуры: Учебное пособие / И. И. Сулейманов. – Тюмень: Вектор Бук, 1999. – 165 с.