Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ГУМАНІСТИЧНІ ІДЕЇ В ІСТОРІЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ

ЖИТЕНЬОВА Людмила Вікторівна

кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри педагогіки та методики професійного навчання

Київського національного університету технологій та дизайну

Анотація

У статті проаналізовано історичний розвиток гуманістичних ідей в практиці навчання й вихованя в Україні. Вивчення спадщини минулого сприятиме гуманізації навчально-виховного процесу на сучасному етапі розвитку суспільства.

Ключові слова: гуманізм, гуманістичні ідеї, гуманістична педагогіка, гуманне ставлення до учнів.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Артемова Л. В. Історія педагогіки України: Навчальний посібник / Л. В.Артемова. – К. Либідь 206. – 422 с.

2. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / С. У.Гончаренко. – К. Либідь 1997.–337 с.

3. Сисоєва С. О., Соколова І. В. Нариси з історії розвитку педагогічної думки: Навчальний посібник / С. О.Сисоєва, І. В. Соколова. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 308 с.

4. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: У 5-ти т. / В. О. Сухомлинський. – К., 1977. – С. 152–162.

5. Ушинський К. Д. Про народність у громадському вихованні // Вибрані педагогічні твори: У 2 т. / К. Д. Ушинський. – К., 1982. – 342 с.