Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПЕРЕДШКІЛЬНА ОСВІТА ДІТЕЙ: ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВИХОВАТЕЛЯ ДО СТИМУЛЮВАННЯ ЇХНЬОЇ ПРОСОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ

ЛЕСІНА Тетяна Миколаївна

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри загальної педагогіки,

дошкільної та початкової освіти

Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Анотація

Стаття присвячена науково-педагогічному осмисленню одного з важливих чинників удосконалення сучасної передшкільної освіти – компетентної діяльності педагога-дошкільника щодо розвитку просоціальної активності дітей старшого шкільного віку. Актуалізуються деякі аспекти проблеми готовності студентів як контурентоздатних фахівців.

Ключові слова: передшкільна освіта, дошкільна зрілість, «ціннісний вимір», просоціальна активність, професійно-педагогічна підготовка, підготовленість, готовність майбутнього вихователя.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Асмолов А. Г. Психология личности. Принципы общепсихологического анализа: М.: изд-во МГУ, 1990. – 274 с.

2. Богуш А., Маліновська Н. Перші кроки грамоти: передшкільний вік: навч. пос. – вид.2-ге. – К.: Слово, 2014. – 424 с.

3. Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях: навч. прогр. та календарно-темат. план ∕ А. М. Богуш, І. Л. Сіданіч, В. Є. Сучок та ін. – К., 2016. – 124 с.

4. Ковшар О. В. Теоретико-методичні засади організації передшкільної освіти: Монографія. – Кривий Ріг, 2015. – 244 с.

5. Лавроненко О. Гуманізм як домінанта виховної системи Василя Сухомлинського ∕∕ Рідна школа. – 2005. – № 1. – С. 4–7.

6. Пєхота О. М. Особистісно-орієнтоване навчання: підготовка вчителя: монографія ∕О. М. Пєхота, А. М. Старєва. – Миколаїв: вид-во «Іліон», 2006. – 272 с.

7. Підготовка вихователя до розвитку особистості дитини в дошкільному віці: монографія ∕ за заг.ред. І.І. Загарницької. – К.: Вид-во НПУ ім. М. Драгоманова, 2009. – 310 с.

8. Радул В. В., Галета Я. В. Соціалізація особистості: навч. пос. – Кіровоград, 2013. – 236 с.

9. Сухомлинський В. О. Павлиська середня школа ∕ В. О. Сухомлинський. – Вибрані твори в 5-ти т. – Т. 3. – К.: Рад. Школа, 1977. – 234 c.

10. Ціннісні орієнтації дитини у дорослому світі: навч.-метод.пос. ∕ Т. О. Піроженко, Л. І. Соловйова та ін. – К.: «Слово», 2016. – 248 с.