Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДЕКОРАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ У РАННЬОМУ І ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ

РАГОЗІНА Вікторія Валентинівна

кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,

провідний науковий співробітник лабораторії

дошкільної освіти і виховання Інституту

проблем виховання НАПН України

Анотація

Розглядається декоративна діяльність, її потенціал у художньому і загальному розвитку дитини раннього і дошкільного віку. Розкриваються зміст і методика роботи з декоративної діяльності у ранньому і дошкільному віці із використанням дидактичного матеріалу авторських альбомів серій «Диво-творчість», «Маленький митець».

Ключові слова: декоративна діяльність, ранній і дошкільний вік, авторські альбоми з художньої творчості.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Рагозіна В. В. Ліплення й розігрування пластилінових казок (соціалізуємо дошкільника). Методичні рекомендації для вихователів / Рагозіна В. В. // Шкільний світ. № 2 (58), лютий, 2016 . – С. 18–33.

2. Рагозіна В. В. Учимося в майстрів декоративно-ужиткового мистецтва: малюємо, ліпимо. Шостий рік життя. Альбом для дитячої творчості та методичні рекомендації / В. В. Рагозіна, Н. В. Очеретяна. – Київ: Генеза, 2017. – 48 с. + 12 c. вкл. – (Серія «Маленький митець»).

3. Рагозіна В. В., Очеретяна Н. В. Універсальний альбом з художньої творчості для занять з дітьми 1-3-х років. Ч.1. Вид-во «Зірка» / В. В. Рагозіна, Н. В. Очеретяна. – 2015.– 35 с.

4. Рагозіна В. В., Очеретяна Н. В. Універсальний альбом з художньої творчості для занять з дітьми 3-5-ти років. Ч.1. Вид-во «Зірка». / В. В. Рагозіна, Н. В. Очеретяна. – 2014.– 35 с.

5. Сухорукова Г. В., ДроноваО. О., Голота Н. М., Янцур Л. А. Образотворче мистецтво з методикою викладання в дошкільному навчальному закладі: підручник / за заг. ред.
Г. В. Сухорукової. – Київ: Видавничий дім «Слово», 2010. – 376 с.

6. Халезова Н. Б. Народная пластика и декоративная лепка в детском саду: Пособие для воспитателя. – М.: Просвещение, 1984. – 112 с.