Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ОСНОВНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ ПОЧАТКУ ХХ СТ

ЦАРИК Ольга Михайлівна

кандидат філологічних наук,

доцент кафедри німецької мови

Тернопільського національного економічного університету

Анотація

У статті описано історичний досвід навчання учнів у школах Східної України початку ХХ ст. Методологічною основою дослідження стали праці вчених-методистів, теоретичний аналіз методичної літератури, програм і підручників. У статті зроблено висновки про те, що на території Східної України на початку ХХ ст. мовна освіта перебувала на етапі становлення.

Ключові слова: мовна освіта, писемне мовлення, культура писемного мовлення, учень, школа, методи навчання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Веригинъ Н. Въ помощь учащимъ в начальныхъ народныхъ училищахъ. Краткій сборникъ законоположеній и распоряженій по начальнымъ народнымъ училищамъ ведомства Министерства Народнаго Просвещенія. – Москва: Книжный магазинъ: Кузнецкій мостъ, д.Захарьина. – 1907. – 268 с.

2. Некрасовъ Н. Я. Практическій курсъ правописанія. Съ материаломъ для упражненій въ изложеныи мыслей. Руководство для учащихся въ начальныхъ училищахъ въ двухъ выпускахъ. Выпуск ІІ. Изданые двадцать червертое. – Петербургъ: Т-во «Петербургскій Учебный Магазинъ», 1911. – 64 с.

3. Демковъ М. И. Начальная народная школа, ея исторія, дидактика и методика. – Москва: Типографія Т-ва И.Д.Сытина, Пятницкая ул, с. д. – 1911. – 332 с.

4. Лебедевъ А. И. Школьное дело. Выпускъ 1-й. Школа. – Москва: Типографія Т-ва И.Д.Сытина, Пятницкая ул, с. д. – 1909 г. – 260 с.

5. Монро П. Исторія педагогики. Часть ІІ. Новое время. – Москва: Изданіе Т-ва «МІРЪ». – 1914. – 372 с.