Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВАЛЬДОРФСЬКА ПЕДАГОГІКА ЯК ОЗДОРОВЧА ВИХОВНА СИСТЕМА

ЯЗЛОВЕЦЬКА Оксана Валентинівна –

кандидат педагогічних наук, доцент

кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Кіровоградського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті визначено основні ідеї вальдорфської педагогіки та узагальнено досвід вальдорфської школи у формуванні здоров’я школярів. Висвітлено результати науково-педагогічного експерименту всеукраїнського рівня щодо впровадження засад вальдорфської педагогіки в навчально-виховний процес навчальних закладів України з метою інтеграції педагогічної системи «Вальдорфська школа» в освітній простір України.

Ключові слова: здоров’я, вальдорфська школа, формування здоров’я, здоров’язберігаюча спрямованість, порівняльні дослідження.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Звіт Про завершення узагальнюючого науково-методичного експерименту всеукраїнського рівня «Розвиток вальдорфської педагогіки в Україні» (затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 15 вересня 2014 р. № 1044).

2. Гозак С. В. Гігієнічна оцінка впровадження вальдорфської педагогічної технології в загальноосвітніх навчальних закладах України: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. мед. наук: спец. 14.02.01 «Гігієна» / С. В.Гозак. – Київ, 2006. – 20 с.

3. Іонова О. М. Науково-педагогічні основи навчально-виховного процесу в сучасній школі за ідеями вальдорфської педагогіки: автореф. дис. на здобуття наук.ступ.докт.пед.наук: спец. 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки» / О. М.Іонова. – Київ, 2000. – 33 с.

4. Іонова О. М. Формування здоров’я особистості: досвід Вальдорфської школи // О. М.Іонова / Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту.
– 2013. – № 10. – С. 35–40.

5. Литвин Л. В. Ідеї вальдорфської педагогіки у вітчизняній освіті: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд.пед.наук: спец. 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки» / Л. В.Литвин. – Київ, 2011. – 20 с.

6. Лукашенко О. М. Проблема збереження здоров’я молодших учнів у вальдорфській педагогіці: автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд.пед.наук: спец. 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки»/ О. М. Лукашенко. – Харків, 2009. – 23 с.