Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

Прикарпатського національного університету

імені Василя Стефаника

Анотація

У статті проаналізовано особливості становлення та розвитку батьківської просвіти української діаспори США. Увагу акцентовано на етапах формування батьківського всеобучу, які за своєю хронологією і змістовим наповненням увиразнюють динамічність та актуальність його функціонування як соціокультурного феномена.

Ключові слова: батьківська просвіта, етапи розвитку, українська діаспора, США, педагоги діаспори.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Біланюк П. Виховання дитини в її дошкільному віці / П. Біланюк // Українське дошкілля. – Краків, 1940. – С. 1–30.

2. Воропай О. Звичаї нашого народу / О. Воропай. – Мюнхен: Українське в-во, 1958. – 285 с.

3. Жарський Е. Виховання: Суть – Мета – Засоби – Організація / Курс працівників дошкілля: зб. матеріалів / Е. Жарський. – Нью-Йорк – Філадельфія, 1967. – Зошит 2. – 156 с.

4. Матеріали про організацію еміграції до США // Центральний державний архів вищих органів влади та управління України. – Ф. 5235. – Оп.1. – од. зб. 13. – 235 арк.

5. Медуха І. Батьки і їх діти / І. Медуха // Де наші діти. – Філадельфія, 1959 – Ч. 2. – С. 7–8.

6. Фінчук Г. Теорія та практика сімейного виховання в зарубіжній педагогіці (теоретико-методологічний аспект): автореф. дис. на здобуття наукового ступеня канд. пед. наук: 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки» / Г. В. Фінчук. – Луганськ, 2001. – 20 с.