Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СУТНІСТЬ СЕРЕДНЬОЇ ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТА ЇЇ МІСЦЕ У ЗАГАЛЬНІЙ ОСВІТНІЙ СИСТЕМІ: ІСТОРИКО–ПЕДАГОГІЧНИЙ АСПЕКТ

БАБЕНКО Марина Олегівна

старший викладач кафедри інженерної механіки

Красноармійського індустріального інституту ДВНЗ «ДонНТУ»

Анотація

Сформульоване визначення поняття середньої технічної освіти в контексті існуючої освітньої нормативно-законодавчої бази. Проаналізовано основні етапи розбудови середньої технічної освіти та визначено її місце в освітній системі України.

Ключові слова: професійна освіта, технічна освіта, промислове училище, кваліфікаційний рівень,ступінь освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Брокгауз Ф. А. Энциклопедический словарь / Ф. А. Брокгауз, И. А. Эфрон. – СПб. : Изд. Дело, 1901. – Т. 33 – 478 с.

2. Григорьев В. В. Исторический очерк русской школы / В. В. Григорьев. – М.: Тов-во тип. А. И. Мамонтова, 1900. – 599 с.

3. Енциклопедія освіти / [Акад. пед. наук України; головний ред. Василь Григорович Кремінь]. – Київ: Юрінком Інтер, 2008. – 1040 с.

4. Про освіту: Закон України №1060-ХІІ від 23.05.1991 р. [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1060-12 − (19.02.2016).

5. Профтехосвіта України ХХ століття: енциклопед. вид. / АПН України, Ін-т педагогіки і психології проф. освіти; упоряд.: Н. Ничкало, І. Лікарчук, Н. Падун [та ін.] ; наук. рада: В. Кремень (голова), А .Гуржій, С. Дорогунцов [та ін.]. – Київ: АртЕк, 2004. – 872 с.

6. Сборник материалов по техническому и профессиональному образованию : Общий план промышленного образования и материалы по организации и устройству промышленных училищ различных типов / Мин-во народного просвещения, отделение промышленных училищ. – Вып. ІІ. – СПб., 1895. – 588 с.