Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СУТНІСТЬ І ЗМІСТ ПОНЯТТЯ МІЖКУЛЬТУРНОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ

ВЛАСЕНКО Вікторія Федорівна

методист факультету менеджменту, економіки та права

Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету

Анотація

У статті розглядається сутність обґрунтованих основних підходів майбутніх менеджерів у професійній підготовці. Розкриваються проблеми, що виникають в процесі міжкультурного спілкування, а саме норми і правила поведінки спілкування. Запропоновано вирішення порушення комунікації між людьми.

Ключові слова: культура, спілкування, міжкультурне спілкування, конфлікти, міжкультурна комунікація, мовлення, менеджер, ритуальна комунікація, жести, міміка, проблема.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Радомський, І. П. Формування культури професійного спілкування у майбутніх офіцерів МВС України в процесі навчання: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» / І. П. Радомський. – Вінниця, 2007. – 20 с.

2. Сисоєва, С. О. Психологія та педагогіка: підручник [для студентів вищих навчальних закладів непедагогічного профілю традиційної та дистанційної форм навчання] / С. О. Сисоєва, Т. Б. Поясок. – К.: Міленіум, 2005. – 520 с.

3. Лівенцова, В. А. Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» / В. А. Лівенцова. – Вінниця, 2002. – 20 с.

4. Кузьменко В. В. Формування полікультурної компетентності вчителів загальноосвітньої школи: навчальний посібник / В. В. Кузьменко, Л. A. Гончаренко. – Херсон: РІПО, 2006. – 92 с.

5. Common European Framework of Reference for Languages: learning, teaching, assessment. – Cambridge: Cambridge University Press, 2001. – 260 p. 6. Програма з англійської мови для професійного спілкування / Г. Є. Бакаєва, О. А. Борисенко, І.І. Зуєнок та ін. – К.: Ленвіт, 2005. – 119 с.

7. Стернин І. А. Комунікативна поведінка в структурі національної культури / / Етнокультурна специфіка мовної свідомості. – М. 1996. – С. 97–105.

8. Бєлік А. А. Культурологія. Антропологічні теорії культур. – М.: Изд-во РДГУ, 1998. – 241 с.

9. Кочетков В. В. Психологія міжкультурних відмінностей. – М.: ПЕРСЕ. 2002. – 416 с.

10. Тер-Минасова С. Г. Війна і мир мов і культур. – М.: Слово, 2008. – С. 122–144.

11. Бергельсон М. Б. Міжкультурна комунікація як дослідницька програма: лінгвістичні методи вивчення кросскультурних взаємодій // Вісник Московського університету. – Сер. 19. Лінгвістика і міжкультурна комунікація. – 2001. – № 4. – С. 20–27.

12. Залевська А. А. Питання теорії та практики міжкультурних досліджень // Етнокультурна специфіка мовної свідомості. – М, 1996. – С. 23–39.

13. Осадча Т. Ю. Способи формування міжкультурної компетенції майбутніх менеджерів на заняттях з іноземної мови / Т. Ю. Осадча // Науковий вісник Донбасу. – 2010. – № 3 (11) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://nvd.luguniv.edu.ua/archiv/NN11/index.htm.

14. Общая социология // Посібник під ред. Проф. А. Г. Ефендієва. – М. ИНФРА – М., 2000 г. – 321 с.

15. Словник термінів міжкультурної комунікації / Ф. С. Бацевич. – К.: Довіра, 2007. – 208 с.

16. Проблеми економічної підготовки інженерних спеціалістів // Труди I Всеукраїнської науково-практичної конференції 8–9 квітня 2010 р. – Харків: НТУ «ХПІ», 2010. – 48 с.