Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДОПРОФЕСІЙНА ІНЖЕНЕРНА ПІДГОТОВКА: ФОРМУВАННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ТА СВІДОМИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ВИБІР

ГОРОХОВА Галина Іванівна

аспірантка Кіровоградського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Проаналізовано роль допрофесійної підготовки інженерного спрямування у формуванні профорієнтаційної компетентності молоді. Розкрито сутність допрофесійної інженерної підготовки, шляхи та методи її реалізації. Досліджено методику формування профорієнтаційної компетентності для майбутніх студентів технічних спеціальностей інженерного спрямування.

Ключові слова: профорієнтаційна компетентність, інженер, інженерна допрофесійна підготовка, методика, програма заходів, проект.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Гладкова В. М. Профорієнтація: Навчальний посібник / В. М. Гладкова. – Львів: Новий Світ–2000, 2011. – 160 с.

2. Дворецька Г. В. Соціологія праці: Навч. посібник / Г. В. Дворецька. – К.: КНЕУ, 2001. – 244 с.

3. Кокун О. М. Психологія професійного становлення сучасного фахівця: монографія / О. М. Кокун. – К.: ДП « Інформ.–аналіт. агентство», 2012. – 200 с.

4. Панок В. Г. Основи практичної психології: Підручник / В. Г. Панок, Т. М. Титаренко, Н. В. Чепелєва та ін. – К.: Либідь,2003. – 536 с.

5. Самалюк Н. М. Фізіологія і психологія праці: Навчальний посібник / Н. М. Сомалюк. – Рівне: НУВГП, 2013. – 330 с.

6. Траверсе Т. М. Психологія праці: Навч.- метод. посіб. / Т. М. Траверсе. – К.: Інститут післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2004. – 116 с.

7. Туріщева Л. В. Психологічні тренінги для школярів / Л. В. Туріщева. – Х.: Вид. група «Основа», 2010. – 124 с. – (Серія «Тренінги в педагогічній практиці»).

8. Яланська С. Ю. Старшокласники: заняття з психології / С. Ю. Яланська. – К.: Редакції загальнопед. газет, 2012. – 128 с. (Бібліотека «Шкільного світу»).