Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПОБУТОВЕ МУЗИКУВАННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

МИХАЙЛИЧЕНКО Олег Володимирович –

доктор педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри всесвітньої історії та методики

навчання суспільних дисциплін

Сумського державного педагогічного університету

імені А. С. Макаренка

Анотація

У даній статті розкривається сутність побутового музикування на українських землях кінця XІХ – початку XX ст. Дається опис самих популярних видів музикування на музичних інструментах: торбанах, скрипках, бубнах, басолях, цимбалах, троїстих інструментах, дудках, трембітах та ін.

Ключові слова: історія розвитку побутового музикування в Україні.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Кирдан Б. П., Омельченко А. Ф. Народні співці-музиканти на Україні / Б. П. Кирдан, А. Ф. Омельченко. – К.: Муз. Україна, 1980. – 87 с.

2. Климент Квітка. Народні співці й музиканти на Україні: Програма для досліду їх діяльності й побуту / Збірник Історичнофілологічного Відділу. №13 (Праці етнографічної комісії). Вип.2. – К.: Друкарня УАН, 1921. – 114 с.

3. Михайличенко О. В. Нариси з історії музично-естетичного виховання молоді в Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.) / О. В. Михайличенко. – К.: Видавн. центр КНЛУ, 1999. – 238 с.

4. Нолл В. Iнструментальнi музичнi спецiалiсти Схiдної Європи до колективiзацiї: економiчнi норми в контекстi селянського суспiльства // Родовiд. – 1995. – № 11. – C. 29–38.отворче мистецтво з методикою викладання в дошкільному навчальному закладі: підручник / за заг. ред.

Г. В. Сухорукової. – Київ: Видавничий дім «Слово», 2010. – 376 с.

6. Халезова Н. Б. Народная пластика и декоративная лепка в детском саду: Пособие для воспитателя. – М.: Просвещение, 1984. – 112 с.