Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

THE METHODS OF WORK WITH THE THIRD YEAR PUPILS OVER THE INTERPRETATION OF PIECES OF MUSICAL ART

СHERKASOV Volodymyr Fedorovich –

Doctor of Pedagogical Sciences, Professor

of the Chair of Music-Theoretical and Instrumental Subjects of

Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University

ORCID iD 0000-0003-2760-275 х

Анотація

У статті здійснено спробу розкрити зміст методики роботи над інтерпретацією творів музичного мистецтва з учнями третіх класів загальноосвітніх навчальних закладів. Автором запропоновано інтерактивні музично-педагогічні технології та інноваційні методи музичного навчання, спрямовані на засвоєння змісту навчального матеріалу передбаченого шкільною програмою. Доведено, що використання різних видів мистецтв на уроках музики уможливлює формування музичної культури учнів як складової духовної сфери особистості.

Ключові слова: методика інтерпретації творів музичного мистецтва, уроки музичного мистецтва, музично-педагогічні технології, інтерактивні методи навчання, жанри музичного мистецтва, стилі й форми музики, музична культура особистості.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Апраксина О. А. Методика   н.  із  ентиф воспитания в школе: Учеб. Пособие для студетов   н.  . Ин-тов по спец. № 2119 «Музыка и   н.  ». – М.: Просвещение, 1983. – 224 с., нот. Ил.

2. Гадалова І. М. Методика викладання музики у початкових класах: Навч. Посібник. – К.: ІСДО, 1994. – 272 с.

3. Осеннева М. С., Безбородова Л. А. Методика   н.  із  ентиф воспитания младших школьников: Учеб. Пособие для студ. нач.   н.  . Педвузов. – М.: Издательский центр «Академия», 2001. – 368 с.

4. Поплавська Ю. О. Методика навчання музичної грамоти в початковій школі: Навч. – метод. Посіб. Для вчит., студ. І магістрів. – Вінниця: Нова Книга, 2007. – 128 с.

5. Музика. Програми та поурочні методичні розробки для 3–4 класів загальноосвітніх шкіл. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2001. – 56 с.

6. Печерська Е. П. Уроки музики в початкових класах: Навч. Посібник. – Київ: Либідь, 2001. – 272 с.

7. Ростовський О. Я. Методика викладання музики у початковій школі: Навч.-метод. Посібник. – 2-е вид., доп. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2001. – 216 с.

8. Черкасов В. Ф. Теорія і методика музичної освіти: [підручник] / Володимир Черкасов. – Кіровоград: РВВ КДПУ   н.. В. Винниченка, 2014. – 528 с.