Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПЕРЕДУМОВИ І ОСОБЛИВОСТІ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У РАННЬОМУ ВІЦІ

РАГОЗІНА Вікторія Валентинівна –

кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,

провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання

Інституту проблем виховання НАПН України

Анотація

Досліджено образотворчу діяльність як особливий вид у розвитку дошкільника, розкрито перебіг дозображувального етапу впродовж раннього дитинства. На прикладі авторських альбомів представлено зміст і методику роботи з образотворчої діяльності з малюками 1-3-х років, що реалізує завдання художньоестетичного розвитку дитини.

Ключові слова: образотворча діяльність, ранній вік, дозображувальний етап, авторські альбоми з художньої творчості.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Комарова Т. С. Изобразительная деятельность в детском саду: Обучение и творчество. – М.: Педагогика, 1990. – 144 с.: ил. – (Б-ка учителя и воспитателя).

2. Мухина В.С. Генезис изобразительной деятельности ребенка: Автореферат докт. диссерт. – М., 1972. – 40 с.

3. Педагогика раннего возраста: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений Г. Г. Григорьева, Г. В.Груба, Е. В.Зворыгина и др.; Под ред. Г. Г.Григорьевой, Н. П.Кочетовой, Д. В.Сергеевой. – М.: Издательский центр «Академия», 1998. – 336 с.

4. Рагозіна В. В., Очеретяна Н. В. Універсальний альбом з художньої творчості для занять з дітьми 1–3–х років. Ч.1. / В. В. Рагозіна, Н. В. Очеретяна. Вид–во «Зірка» – 2015. – 35 с.

5. Рагозіна В. В., Очеретяна Н. В. Універсальний альбом з художньої творчості для занять з дітьми 3-5-ти років. Ч.1. Вид-во «Зірка». / В. В. Рагозіна, Н.В. Очеретяна. – 2014.– 35 с.

6. Сухорукова Г. В., Дронова О. О., Голота Н. М., Янцур Л. А. Образотворче мистецтво з методикою викладання в дошкільному навчальному закладі: підручник / за заг. ред. Г. В. Сухорукової. – Київ: Видавничий дім «Слово», 2010. – 376 с.: іл.