Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

SPECIFIC TRAINING OF A MODERN PROFESSIONAL MUSICIAN IN VARIETY SINGING CLASS

YANENKO Oksana Andriivna –

Candidate of Pedagogic Science,

a senior lecturer in vocal and choral disciplines

and methods of musical education at

Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University

е-mail: [email protected]

Анотація

У статі відображено актуальність проблеми підготовки фахівця-музиканта у класі естрадного співу; визначено специфіку підготовки фахівця-музиканта в класі естрадного співу: навчання естрадному співу повинно здійснюватися на базі академічної вокальної школи; опанування високохудожнім різножанровим й різностильовим вокальним репертуаром та жанрово-стилістичними засобами естрадного вокального виконавства; оволодіння вокальними методами і прийомами естрадного співу, опанування елементами хореографії в процесі навчання естрадному співу; набуття акторського досвіду в класі естрадного співу та під час сценічних виступів.

Ключові слова: клас естрадного співу, підготовка, фахівець-музикант.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Дрожжина Н. В. Естрадно-джазовий спів: навчальна програма / укладач Н. В. Дрожжина. – Харків, 2006. – 28 с.

2. Осетров Ю. О. Шляхи та методи підвищення якості виконавської підготовки майбутніх викладачів естрадного вокалу / Ю. О. Осетров // Наша школа. – 2009. – № 2. – С. 28-32.

3. Риггс Сет. Как стать звездой / Сет Риггс ; сост.: Guitar College. – Mосква : Guitar College, 2000. – 104 c.

4. Толмачева Н. В. Манера пеня и стилистические особенности [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://vs-maximum.ru/dt_portfolio/ tolmacheva-natalya-vladimirovna/

5. Юцевич, Ю. Є. Про українську співацьку школу / Ю. Є. Юцевич. Ніколаєнко П. М. // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 14: Теорія і методика мистецької освіти : збірник. Вип. 10 (15). 1998. – С. 184– 189.

6. Linklater K. Freeing the Natural Voice. Imagery and Art in the Practice of Voice and Language / K. Linklater. – Hollywood : Drama Publishers, 2006. – 382 p.

7. Sadolin C. Complete Vocal Technique / Catrin Sadolin. – Denmark, 2000. – 255 p.