Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ В ГРУПІ СПОРТИВНО-ПЕДАГОГІЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ З БОКСУ

ПРИЙМАК Сергій Георгійович –

кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, доцент

кафедри біологічних основ фізичного виховання, здоровʼя та спорту

Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка

Анотація

Метою дослідження було визначення спеціальної фізичної працездатності студентів-боксерів чоловічої статі при виконанні дозованих фізичних навантажень різної потужності. Рівень спеціальної працездатності визначався при виконанні навантажень, які відображають анаеробний алактатний, анаеробний лактатний та аеробний механізми ресинтезу АТФ. Результати проведених досліджень вказують на те, що обʼєм, інтенсивність виконаної роботи залежить від вагової категорії, яка обумовлює стиль ведення двобою. Для «легковаговиків» притаманним є атакуючий характер дій при, відносно, недосконалому захисті від ударів. «Важковаговики» ж активні атакуючи дії проводять не так часто, реалізуючи потенціал удару при активному захисті. Перспективними є дослідження, спрямовані на визначення функціонального стану систем організму студентів-боксерів чоловічної статі в залежності від темпераментальних особливостей особистості.

Ключові слова: освітній процес, студенти, спеціальна фізична працездатність, хронодинамометр «Спудерг», бокс.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Берг А. И. Проблемы управления и кибернетика / А. И. Берг // Философские проблемы кибернетики. М.: Соцэкгиз, 1961. – 392 с.

2. Босенко А. Контроль адаптаційних можливостей школярів на заняттях з футболу у процесі фізичного виховання / Анатолій Босенко // Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології: наук. журнал. – Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2017. – № 4 (68). – С. 35–48.

3. Данилко М. Т. Формування готовності до професійної діяльності майбутніх учителів фізичної культури: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» / М. Т. Данилко; Волинський держ. унт ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2000. – 19 с.

4. Киселев В. А. Совершенствование спортивной подготовки высококвалифицированных боксеров / В. А. Кисе-лев. – М.: Физическая культура, 2006. – 127 с.

5. Минько А. А. Статистический анализ в MS Excel / А. А. Минько. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2004. – 448 с.

6. Носко М. О. Особливості проведення тренувального процесу при заняттях зі студентами у групах спортивного удосконалення: [спортивні ігри] / М. О. Носко, О. О. Данілов, В. М. Маслов // Фізичне виховання і спорт у вищих навчальних закладах при організації кредитно-модульної технології: підруч. для каф. фіз. вихов. та спорту ВНЗ. – К., 2011. – С. 115–134.

7. Овакян М. А. Управление процессом подготовки высококвалифицированных боксеров в связи с особенностями взаимосвязи тренировочной и соревновательной деятельности : автореф. дис. ... канд. пед. наук: спец. 13.00.04 «Теория и методика физ. воспитания и спортивной тренировки (включая методику лечебной физкультуры)» / М. А. Овакян; ВНИИФК. – М., 1983. – 23 с.

8. Приймак С. Г. Спеціальна фізична працездатність студентів, що спеціалізуються у боксі, в залежності від темпераментальних особливостей особистості / С. Г. Приймак // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Вип. 143. Серія: Педагогічні науки. Фізичне виховання та спорт. – Чернігів: ЧНПУ, 2017. – № 143. – С. 81–85.

9. Репников П. Н. Об оценке работоспособности боксера / П. Н. Репников // Бокс. Ежегодник. – М.: ФиС, 1984. – С. 38–40.

10. Романенко В. Психофизиологический статус студенток / В. Романенко. – Донецк; Saarbrüucken: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2013. – 192 с.

11. Савчин М. П. Тренованість боксера та її діагностика / М. П. Савчин. –К.: Нора-прінт, 2003. – 218 с.