Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТУДЕНТИ Z: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

ПОДІК Іванна Іванівна –

кандидат економічних наук, старший науковий співробітник

Науково-дослідного інституту фіскальної політики

Університету державної фіскальної служби України

Анотація

В статті описуються особливості сучасних студентів з точки зору Теорії поколінь. Такий підхід дозволить краще зрозуміти потреби сучасного студентства, мінімізувати ціннісні протиріччя між викладачами та студентами, оптимізувати навчальний процес.

Ключові слова: теорія поколінь, цінності покоління Z, освітні системи, перспективи освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Єрмоленко А. Б. Розвиток національного освітнього простору в контексті надбань Теорії поколінь / А. Б. Єрмоленко // Вісник національного університету оборони. – 2014. – № 3. – С. 82–87.

2. Исаева Е. Р. Новое поколение студентов: психологические особенности, учебная мотивация и трудности в процессе обучения первого курса [Электронный ресурс] // Медицинская психология в России: электрон. науч. журн. – 2012. – № 4 (15).

3. Лумпиева Т. П. Поколение Z: Психологические особенности современных студентов [Электронный ресурс] / Т. П. Лумпиева, А. Ф. Волков. – Режим доступа: http://ea.donntu.edu.ua:8080/jspui/bitstream

4. Мукій Т. В. Застосування сучасних ІКТ з метою формування індивідуальної навчальної рефлексивно-гуманістічної траєкторії розвитку учні середньої школи / Т. В. Мукій // Інформаційні технології в освіті. – 2015. – № 22. – С. 141–157.

5. Опанасенко Ю. М. Покоління z: нові виклики для освіти // Нова грамотність у цифровому столітті: Матеріали обласної науковопрактичної інтернет-конференції. – Черкаси: ЧОІПОПП, 2016. – С. 51–54.

6. Сойчук Р. Л. Інформаційно-комунікаційні технології у виховному процесі та сучасне підростаюче покоління: погляд на проблему / Р. Л. Сойчук // Інноватика у вихованні. – 2016. – Вип. 4. – С. 220–230.

7. Ратушняк О. Г. Інтерактивні методи навчання для різних поколінь / О. Г. Ратушняк, О. О. Адлер, Н. М. Такасюк // Модернізація структури і змісту підготовки фахівців з менеджменту організації і адміністрування: матеріали міжнародної науково-методичної інтернет-конференції. – Вінниця: ВНТУ, 2013. – С. 44–48.

8. Хто такі «ікси» та «ігреки» і як їм порозумітися з «зетами». – Режим доступу: http://www.pedrada.com.ua/article/1236-qqq-17-m315-03-2017-hto-tak-ksi-ta-greki-yak-m-porozumtisyaz-zetami?ustp=W