Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

КРИТЕРІЇ, ПОКАЗНИКИ ТА РІВНІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ ІЗ ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА У ПРОЦЕСІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

ЯКИМЕНКО Наталія Олегівна –

старший викладач кафедри українознавства, культури та документознавства

Полтавського національного технічного університету

імені Юрія Кондратюка

e-mail:[email protected]

Анотація

У публікації автор розглядає критерії, показники та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності у процесі дистанційного навчання. У статті проаналізовано низку наукових і методичних праць, запропоновано виокремити 3 критерії сформованості фахової компетентності: ціннісно-мотиваційний, змістовий, функціонально-діяльнісний і відповідно 3 рівні: низький (репродуктивний) середній (достатній) високий (творчий).

Ключові слова: дистанційне навчання; показники, критерії, рівні сформованості фахової компетентності; фахівець із документознавства та інформаційної діяльності.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Ананьев Б. Г. Человек как предмет познания / Б. Г. Ананьев. – СПб.: Питер, 2002. – 288 с.

2. Багрій В. Н. Критерії та рівні сформованості професійних умінь майбутніх соціальних педагогів / В. Н. Багрій // Зб. наук. пр.

Хмельницького ін-ту соціальних технологій Університету «Україна». – 2012. – № 6. – С. 10–15.

3. Галімов А. В. Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників до виховної роботи з особовим складом: монографія / А. В. Галімов; Нац. академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького. – Хмельницький, 2004. – 376 с.

4. Гусейнова Л. В. Формування готовності майбутніх учителів музики до інструментальновиконавської діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук: спец. 13.00.02 «Теорія та методика навчання музики і музичного виховання» / Л. В. Гусейнова. – К. – 2005. – 22 с.

5. Дистанційне навчання: психологічні засади: монографія / М. Л. Смульсон, Ю. І. Машбиць, М. І. Жалдак та ін..; за ред. М. Л. Смульсон. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2012. – 240 с.

6. Жданова-Неділько О. Г. Аксіодидактична система взаємодії викладача і студента при вивченні педагогічних дисциплін: монографія / О. Г. Жданова-Неділько. – Полтава: ТОВ «Фірма «Техсервіс», 2015. – 340 с.

7. Карамушка Л. М. Психологія управління / Л. М. Карамушка. – К.: Міленіум, 2003. – 344 с.

8. Кращенко Ю. Когнітивний критерій вихованості лідерських якостей майбутніх учителів у системі студентського самоврядування. / Ю. Кращенко // Витоки педагогічної майстерності: зб. наук. пр. / Полтав. нац. пед. ун-т імені В. Г. Короленка. – Полтава, 2013. – Вип. 13. – С. 172–177.

9. Лозова В.І. Теоретичні основи виховання і навчання: Навчальний посібник. / В.І. Лозова, Г. В. Троцко. – 2-е вид. – Харків: «ОВС», 2002. – 400 с.

10. Малик Г. Д. Педагогічні умови реалізації компетентнісного підходу у професійній підготовці майбутнього документознавця: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.04 «Теорія та методика професійної освіти» / Г. Д. Малик. – Київ, 2011. – 22 с.

11. Назаренко Н. С. Формування комунікативної компетентності майбутніх документознавців у процесі вивчення гуманітарних дисциплін: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.04 «Теорія та методика професійної освіти» / Н. С. Назаренко. – Київ, 2008. – 22 с.

12. Новиков А. М. Методология научного исследования / А. М. Новиков, Д. А. Новиков. – М.: Либроком, 2010. – 280 с.

13. Романишин Ю. Л. Формування готовності майбутніх документознавцівменеджерів до професійної діяльності засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13. 00. 04 «Теорія і методика професійної освіти» / Ю. Л. Романишин. – Тернопіль, 2011 – 21 с.

14. Сластенин В. А. Формирование личности учителя советской школы в процессе профессиональной підготовки / В. А. Сластенин. – М.: Просвещение, 1976. – 160 с.

15. Словник української мови: в 11-и томах. – Том 10. – К., 1979. – С. 624.

16. Тернопільська В. І. Визначення критеріїв сформованості професійної компетентності майбутніх гірничих інженерів / В. І. Тернопільська, О. В. Дерев’янко // Наук. часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. – Серія 5. Пед. науки. – 2010.– Вип. 31. – С. 264–267.

17. Янишин О. К. Формування комунікативних умінь майбутніх документознавців засобами медіаосвітніх технологій : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13. 00. 04 «Теорія і методика професійної освіти» / О. К. Янишин – Київ, 2012. – 22 с.