Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

КОМУНІКАТИВНА ПІДГОТОВКА КУРСАНТІВ В ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ МОРСЬКОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

ЗОЛОТОВСЬКА Вікторія Сергіївна –

аспірант кафедри педагогіки й менеджменту освіти

Комунального вищого навчального закладу

«Херсонська академія неперервної освіти»

Анотація

У статті розглянуто роль і місце вивчення іноземних мов у вищих навчальних закладах морського профілю на матеріалах, що висвітлювали ґенезу та основні етапи розвитку вітчизняної морської освіти. З цією метою вивчено науково-педагогічні праці вітчизняних учених, зміст наявних у історико-педагогічній науці періодизацій розвитку морської освіти на території України. Уточнено основні ознаки, специфічні риси морської освіти в Україні на кожному етапі її розвитку; виявлено роль вивчення іноземних мов у формуванні соціально-комунікативної компетентності майбутніх фахівців морських спеціальностей; проаналізовано характер такої діяльності в системі вищих навчальних закладів морського профілю.

Ключові слова: майбутні фахівці морських спеціальностей, іноземні мови, соціально-комунікативна компетентність, морська освіта, етапи розвитку.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1.Кузин В. П. Военно-Морской Флот СССР 1945–1991 / В. П. Кузин, В. И. Никольский. – СПб: Историческое Морское Общество, 1996. – 653 с.

2.Тимофєєва О. Я. Історія морської освіти в Україні та сучасні наукові підходи до формування соціально-комунікативної компетентності майбутніх судоводіїів [Електронний ресурс] / Оксана Яківна Тимофєєва. – Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: Педагогіка: електрон. наук. фах. вид. – Хмельницький, 2015. – Вип. 5. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j–pdf/Vnadped_2015_4_11.pdf

3.Філософські абриси сучасної освіти: монографія / авт. кол.: І. Предборська, Г. Вишинська, В. Гайденко, Г. Гамрецька та ін.; за заг. ред. І. Предборської. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2006. – 226 с.

4.Ходаковский А., Фомин А. Старейшее в Украине // Морской флот. – 2004. – № 5. – С. 38– 41.

5.Чорний О. В. Підготовка спеціалістів для морського флоту в Україні в останній чверті ХVІІІ – на початку ХХ ст.: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. іст. наук: спец. 07.00.01 «Історія України» / О. В. Чорний; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. – К., 2007. – 16 с.