Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЯК ОДНА З ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

СОРОКВАШИН Сергій Володимирович –

аспірант Дніпропетровського університету

ім. Альфреда Нобеля

Анотація

На сучасному етапі підготовка кваліфікованих робітників для будівельної галузі базується на формуванні в них низки компетентностей, серед яких чільне місце посідає інформаційно-комунікаційна як складова професійної компетентності. У статті визначено комплекс необхідних і достатніх педагогічних умов формування інформаційно-комунікаційної компетентності. Автором проаналізовано проблему створення інформаційно-освітнього середовища як одну з педагогічних умов ефективного формування зазначеної компетентності.

Ключові слова: кваліфікований робітник, інформаційно-комунікаційна компетентність, педагогічні умови, інформаційно-освітнє середовище, професійна компетентність, навчально-виробничий процес.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Алексюк А. М. Організація самостійної роботи студентів в умовах інтенсифікації навчання: навч. посіб. / А. М. Алексюк, А. А. Аюрзанайн, П. І. Підкасистий, В. А. Козаков та ін. – К.: ІСДО, 1993. – 336 с.

2. Андреев В. И. Педагогика. Учебный курс для творческого саморазвития. – 2-е изд. / В. И. Андреев. – Казань, 2000. – 600 с.

3. Бражнич О. Г. Педагогічні умови диференційованого навчання учнів загальноосвітньої школи: дис. ... канд. пед. наук / О. Г. Бражнич. – Кривий Ріг, 2001. – 238 с.

4. Виды сред в образовании // Курс подготовки модераторов для системы дистанционного обучения / Под. рук. Е. С. Полат. Режим доступа: http://courses.urc.ac.ru/eng/u79.html.

5. Зеер Э. Ф. Профессиональное становление личности / Э. Ф. Зеер. – Свердловск: Изд-во Урал. Ун-та, 1988. – 120 с.

6. Кадемія М. Ю. Інформаційно-комунікаційні технології навчання: словник термінів / М. Ю. Кадемія. – Львів: СПОЛОМ, 2009. – 260 с.

7. Курлянд З. Н. Педагогіка вищої школи: Навч. посіб. / З. Н. Курлянд, Р.І. Хмелюк, А. В. Семенова, І. О. Бартєнєва, І. М. Богданова. – 3-є вид., переробл., доповн. – К.: Знання, 2007. – 495 c.

8. Педагогическая энциклопедия. Т. 3. – М.: Сов. энцикл.. 1966. – С. 487–498.

9. Скибицкий Э. Г. Информационнообразовательная среда вуза как средство формирования профессионализма студентов / Э. Г. Скибицкий // Информатизация в образовании. – 2008. – № 8. – С. 15–29.