• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Історія кафедри іноземної філології

Кафедра іноземної філології має майже 70 річну історію, та довгі роки носила назву кафедра іноземних мов. Становлення і розвиток кафедри пов'язаний з іменами провідних викладачів та завідувачів, про яких йтиметься надалі. З року заснування 1946 по 1963 рік кафедра плідно працювала під керівництвом, з початку виконуючого обов'язки, потім завідувача кафедри, викладача англійської мови/ст. викладача Живіцького В.К. У 1963 році на один рік кафедру очолив к.філ.н., доцент Лінський С.С. Надалі свій потенціал кафедра розвивала під керівництвом завідувачів кафедри ст. викладача Бухтіярова Ф.Р. (1964 – 1967 р.р.), к.пед.н., доцента Кернера А.А. (1967 – 1971 р.р.), ст. викладача Пом'янської К.П. (1971 р.).
 
З моменту створення на кафедрі викладалися англійська, німецька, а згодом і французька мови.
З 1971 року по 1986 рік кафедрою завідує доцент Євгененко Д.А. Протягом цього періоду викладачами кафедри активно друкуються навчальні посібники та десятки наукових статей. Викладачі Кучинський Б.В. та Зеленко Т.Д. захистили кандидатські дисертації. Також, на початку 80-х років на кафедрі працювали Бихова Т.М., Білоус О.М., Білоус О.І., Калашник О.Ф., Коваль М.М., Криворук Л.Г., Крутова Л.В., Кузнецова Л.М., Метєльова С.М., Москаленко М.М., Снєгірьова М.Л., Шай В.М... Кафедра підтримувала тісні зв'язки з колегами з Інституту мовознавства АН СРСР та Ленінградського державного педагогічного інституту ім. О.І. Герцена. Діяли кабінет іноземних мов та навчальна лабораторія; викладачі й студенти приймали активну участь у будівництві нового навчального корпусу. 
 
Впродовж наступних років кафедру очолювали к.філ.н., доцент Зеленко Т.Д. (1986 – 1989 р.р.), к.філ.н., доцент Гуменюк О.О. (1989 – 1994 р.р.), к.пед.н. Рубашевська Л.В. (1994 – 1995р.р.). У 1994 році у зв’язку з переведенням ряду викладачів кафедри на факультет іноземних мов відбулися зміни в її складі. На кафедру прийшли працювати молоді викладачі Капітан Т.А., Мельник Ю.В., Петренко І.В., Петрашевич Н.В., Шевельов А.Ю., яким значну допомогу у навчально-методичній роботі надавали ст.викладач Кучинська О.Ф., к.пед.н., ст. викладач Кіян Л.Ф., ст. викладач Калашник О.Ф, к.пед.н., ст. викладач Стрельченко Л.В., яка з 1999 по 2001 рік також очолювала кафедру. Наряду з навчально-методичною роботою викладачі кафедри постійно впроваджують науково-дослідну діяльність, друкуються методичні посібники. 
 
Наступні роки з 1995 по 2007 завідувачем кафедри пропрацювала к.пед.н., доцент Кіян Л.Ф.. За вказаний період колектив кафедри зростав якісно. Молоді викладачі Горбенко І.В., Капітан Т.А., Петренко І.В., Кучковська І.С. та Чудна О.С. проходили стажування, складали кандидатські мінімуми. Викладачі Тузкова І.В., Мельник Ю.В. та Манякіна Л.Ф. захистили свої дисертації. 
Викладачі-наставники Кучинська О.Ф., яка віддала служінню справи декілька десятиліть та є «Ветераном праці» й «Відмінником освіти» та Москаленко А.В. завжди чуйні, прекрасні, безкорисні професіонали свого фаху, повсякчас приходили на допомогу не тільки своїм колегам, а й вихованцям. Окремих слів вдячності заслуговує лаборант кафедри Сокур Т.В., яка віддано пропрацювала на кафедрі майже 15 років.
 
Кафедра іноземних мов мала оснащений лінгафонний кабінет, 2 аудиторії, де частково проводилися заняття. Лінгафонний кабінет був оснащений магнітофонами, магнітофонними плівками із записами текстів на англійській, німецькій та французькій мовах, граматичними таблицями.
  
dsc04942.jpg
 
 
Викладачі кафедри приймали активну участь у проведенні обласних шкільних олімпіад з іноземної мови, щорічної олімпіади «Студент і науково-технічний прогрес». На кафедрі постійно діяли 2 проблемні групи, які вели викладачі Кіян Л.Ф., Стрельченко Л.В., а саме «Техніка письмового перекладу текстів» та «Розвиток усного мовлення студентів».
Завідувач кафедри, доцент Кіян Л.Ф., багато уваги приділила вектору роботи кафедри у викладанні іноземних мов на основі вивчення особливостей мови спеціальної наукової та технічної літератури та уніфікацію робочих програм курсу. За ці роки колективом кафедри було здійснено суттєву роботу у цьому напрямку. На основі типової навчальної програми викладачами створенні навчальні робочі програми з англійської, німецької та французької мови для кожної спеціальності.
 
Помітно активізувалася науково-дослідна та методична робота, регулярно розроблялися і друкувалися навчально-методичні посібники, методичні вказівки з німецької, англійської мови для студентів різних спеціальностей, навчально-методичний комплекс з англійської мови, загалом 10 видань. У 2002 році вийшла програма з іноземних мов для немовних факультетів педагогічних університетів (англійської, німецької, французької). Автори: Кіян Л.Ф., Чудна О.С, Капітан Т.А., Кучинська О.Ф. та ін.
Починаючи з 2003 року працювати на кафедру приходять молоді викладачі Черньонков Я.О., Рожкова Н.Г., Костюченко К.Є., Дуднік О.М., Долина А.В., Браницька О.В., Сагун Н.Г., Белінський В.Ю., Прибора Р.І., Яцук К.В., Резніченко І.О., Леоновець Н.О. Логовінова С.М., Смірнова Л.Л., Хитра В.І., Лопата І.Л., Дроботун О.М. Більшість з них отримає підтримку кафедри щодо вступу в аспірантуру на державну основу, четверо викладачів згодом успішно захистять свої дисертації. 
 
У 2006 році кафедра іноземних мов була перейменована на кафедру іноземної філології.
З 2007 по 2009 рік завідувач кафедри – к. пед. н., доцент Черньонков Я.О.
Разом з завідувачем, який в 2007 році випускає свою монографію, викладачами кафедри Белінським В.Ю., Гринюковою Р.А., Дуднік О.М., Капітан Т.А., Кіян Л.Ф., Ковальчук В.Б., Логовіновою С.М., Плєшковою Н.В., Рожковою Н.Г., Смірновою Л.Л., Сушкевич О.В., Хитрою В. І., Царьовою Л.В. було розроблено комплекс завдань для самостійної роботи студентів І та ІІ курсів немовних факультетів.
 
Науково-дослідна робота кафедри направлена на удосконалення форм і методів викладання англійської та німецької мови за професійним спрямуванням. 
 
З 2009 і до теперішнього часу – в.о. завідувача кафедри к.пед.н., доцент Лабенко О.В. На сучасному етапі колектив кафедри сконцентрував всі зусилля та увагу на зростанні наукового потенціалу й вдосконаленні навчально-методичної роботи в контексті навчання за кредитно-модульною системою. Зараз на кафедрі 8 кандидатів наук, 3 доценти. Принагідно зауважимо, що на початку 2007 року на кафедрі працювало лише 4 кандидати наук, доценти.
 
Кафедра іноземної філології здійснює навчально-виховну роботу з англійської, німецької та французької мови на природничо-географічному, історичному, педагогічно-психологічному, мистецькому, фізико-математичному факультетах та факультеті фізичного виховання. У 2010 році провідними викладачами кафедри розроблено і надруковано "Програму з іноземної мови за фаховим спрямуванням для педагогічних університетів", автори: Лабенко О.В., Кіян Л.Ф., Капітан Т.А., Ковальчук В.Б.
 
Співробітники кафедри, студенти та випускники постійно і з успіхом беруть участь у різних конкурсах на отримання грантів з метою навчання, стажування та науково-дослідної роботи за кордоном. Так, наприклад викладач кафедри Плєшкова Н.В. отримала грант для річного стажування у галузі освіти та соціальної роботи при Всесвітній організації YMCA (Колорадо, США). Програму стажування було продовжено і вона тривала в різні періоди загалом з 2006 по 2010 роки. У тому ж 2010 році вона вдало захистила свою дисертацію. 
 
Викладачі кафедри беруть активну участь у роботі загальноукраїнських, міжнародних науково-практичних конференцій та Інтернет-конференцій. Публікують свої статті в різних наукових виданнях. На кафедрі постійно працюють наукові студентські гуртки, розробляються та оновлюються методичні рекомендації за темами модулів, враховуючи специфіку окремих факультетів. За останні 5 років викладачами кафедри Капітан Т.А., Ковальчук В.Б., Костюченко К.Є., Лабенко О.В., Рожкова Н.Г., Смірнова Л.Л., Черньонков Я.О. видано навчально-методичних матеріалів, посібників, у тому числі з грифом МОН, для студентів різних факультетів загальним обсягом 45,7 д.а., а також наукових статей в обсязі 28,27 д.а.
 
З 2009 по 2012 р.р. в докторантурі навчався доцент Черньонков Я. О. за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти. Тема дисертаційного дослідження "Теорія і методика індивідуалізації професійної підготовки вчителя іноземних мов у вищих педагогічних навчальних закладах".
 
Багато уваги викладачі кафедри приділяли і приділяють питанням методики викладання іноземної мови з урахуванням особливостей мови спеціальної наукової та технічної літератури, застосовування технічних засобів навчання, впровадження інноваційних технологій навчання. Так, к.пед.н., ст. викладач Ковальчук В.Б. протягом декількох років успішно працює над проблемою "Віртуальне навчальне середовище Moodle для створення електронного курсу практикуму з іноземної мови на немовних факультетах".
 
Кафедра іноземної філології підтримує зв'язок з іншими науковими та навчальними закладами, а саме: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова; Черкаський національний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; Київський національний лінгвістичний університет; Чорноморський державний університет імені Петра Могили; КДПУ, Кіровоградський Національний Технічний університет. Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області", ЗОШ №4 1-3 ступеня та ЗОШ №7 1-3 ступеня м.Кіровограда.
 
На 2013 – 2018 роки затверджена тема «Розвиток професійно-спрямованої комунікативної компетенції студентів немовних спеціальностей вищих навчальних закладів».

Жукова Олександра Миколаївна

zhuk_.jpg

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Викладач кафедри іноземної філології
 
     У 1999 році вступила, а в 2004 році закінчила факультет іноземних мов КДПУ імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)» та здобула кваліфікацію вчителя англійської мови, зарубіжної літератури та української мови і літератури основної і старшої школи. 
    На кафедрі іноземної філології працюю з 2005 року. 
     У 2006 році вступила до аспірантури на кафедру української літератури КДПУ імені Володимира Винниченка. У 2009 році закінчила аспірантуру. 
     25 лютого 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Колористика української прози доби модернізму (на матеріалі новелістики М. Коцюбинського, О. Кобилянської, В. Винниченка)» (науковий керівник професор С.П. Михида), на основі чого 22 грудня 20010 року мені було присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності українська література.
Наукові інтереси: українська література доби модернізму, колористика, психосемантика.
Стажування: з 14.01.2013 по 15.02. 2013р.р. Кіровоградський Національний  Технічний Університет, кафедра іноземних мов. Тема стажування: «Засоби активізації вивчення іноземних мов».

Публікації за останні роки:
1. Дроботун О. М. Особливості семантики кольору в другому періоді творчості М. Коцюбинського (на матеріалі новели «Іпіегтегго») / Олександра Дроботун // Наукові записки - Випуск 79 - Серія : Філологічні науки (літературознавство). - Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка - 2008 - С. 193 - 198.
2. Дроботун О. М. Семантика кольору у творчості О. Кобилянської (на прикладі новели «Природа») / Олександра Дроботун : зб. наук праць за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Українська література: духовність і ментальність», жовтень / Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - К.: «Твім інтер», 2008 - С. 552 -   567.
3. Рецепція кольору у творах М. Коцюбинського (на прикладі новели «На поетики: Збірник літературознавчих статей. Серія: Філологічні науки (літературознавство). – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009. – Випуск 84. – С. 61 – 71.(0,5 д.а)
4. Дроботун О. М. Рецепція кольору в творах М. Коцюбинського (на прикладі новели «На камені») / Олександра Дроботун // Наукові записки - Випуск 84 -Серія : Філологічні науки (літературознавство). - Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2010.
5. Дроботун О. М. Особливості семантики кольору в творах О. Кобилянської (на прикладі новели  «Битва»)./ Олександра Дріботун //Науковий вісник - випуск 545 - 546_ Серія Слов’янська філологія. Збірник наукових праць. - Чернівці. - Чернівецький національний університет, 2011- С.76 - 81. 

Лабенко Олександр Віталійович

 labenko.jpgКандидат педагогічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри іноземної філології  

Заклад, у якому здобуто вищу освіту; рік випуску

КДПІ ім. О.С. Пушкіна, 1986 р. (філологічний ф-т, учитель української мови та літератури); КДПУ ім. В.Винниченка, 2005 р. (ф-т іноземних мов, учитель англійської мови та зарубіжної літератури)

Тема дисертації та рік захисту:

Екологічне виховання учнів у процесі вивчення дисциплін гуманітарного циклу (на матеріалі дисциплін гуманітарного циклу), 1994 р.

Посади за роки роботи в КДПУ ім. В.Винниченка: 1991- 1994р.р.-  аспірант кафедри педагогіки Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького; 1994-1997 р.р.- ст. викладач кафедри педагогіки Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка; 1998-2000 р.р.- декан економіко-комерційного ф-ту КІРУЕ; 2000-2003 р.р.- обраний доцент кафедри педагогіки КДПУ ім. В. Винниченка; 2003- 2006 р.р.- доцент кафедри педагогіки  КДПУ ім.В.Винниченка; 2006- 2009 р.р. - доцент кафедри іноземної філології  КДПУ ім. В. Винниченка; 2009 і до теперішнього часу- в.о. завкафедрою кафедри іноземної філології  КДПУ ім.В.Винниченка.

Коло наукових інтересів: критичне мислення, методика викладання іноземних мов, екологічне виховання

Дисципліни, які викладає: англійська мова за фаховим спрямуванням

Нагороди та досягнення: Грамота університету (2007); Грамота університету (2008), Грамота університету (2009), Грамота університету (2010), Грамота університету (2012).

Посібники та наукові публікації за останні роки:

1.    Громадянське виховання та проблеми побудови демократичного суспільства в Українї // Збірник наукових праць,-Кіровоград:РВВ КДПУ ім.. В.Винниченка, 2004. - С. 22-27.
2.    Українська соціалістична та сучасна освіта: зіткнення їз майбутнім // Наукові записки.- Вип.58.- Серія: педагогічні науки.- Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2005.- С.159-168.
3.    Наука в її історичному вимірі та деякі проблеми формування культури екологічних досліджень педагогів та учнівської молоді // Валеологічна освіта в навчальних закладах України: стан, напрямки й перспективи розвитку.- Кіровоград, КДПУ ім. В. Винниченка, 2006. - С.127-140.
4.    Українська соціалістична та сучасна освіта: зіткнення їз майбутнім // Наукові записки. - Вип. 58. - Серія: педагогічні науки.- Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В.Винниченка. -2004. - С. 159-168.
5.    Проблеми модернізації процесу викладання англійської мови для аудіального типу студентів мистецького факультету із використання соціонічного
6.    підходу // Наукові записки. - Випуск 75(5). - Серія філологічні науки (мовознавство). - Кіровоград: РВВКДПУ ім. В.Винниченка, 2007. - С. 252-256.
7.    Програма з іноземної  мови за фаховим спрямуванням для педагогічних Кіровоград університетів,   , КДПУ ім.. В, Винниченка, 2010.( 0, 25 др.ар.)
8.    Проблема нової наукової парадигми в екологічній освіті й вихованні шкільної та студентської молоді // Валеологічна освіта в навчальних закладах       України: стан, напрямки й перспективи розвитку. -  Кіровоград, РВВ, КДПУ ім. В.Винниченка, 2010.- ч.1.- ст.43-50.( 0, 5 д.а.)
5. 9.Проблема зміни наукової парадигми в методиці вивчення  іноземної  мови в умовах переходу України до інформаційного суспільства // Наукові записки.- Випуск 96(2). – Серія: Філологічні науки (мовознавство)- У 2 ч.- Кіровоград : ) РВЦ КДПУ ім.В. Винниченка  2011. (0, 5  д.а.)

10.Методичні рекомендаціїї щодо підготовки й проведення відкритих занять з іноземної мови за фаховим спрямуванням./ Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. – 27 с.,(0,5 д.а.)
11. Інноваційні технології вивчення іноземної мови  у світі  наростаючої  складності,-Наукові Записки – випуск 121, частина 1.  Серія: педагогічні науки – Кіровоград: РВЦ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2013 – С.236-242. (0,5 д.а.)

Електронна адреса: [email protected]

Черньонков Ярослав Олександрович

chernonkov

Кандидат педагогічних наук, доцент, Doctor of Phіlosophy, докторантура (2009-2012)

Заклад, у якому здобуто вищу освіту; рік випуску: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1999.

Тема дисертації та рік захисту:

(Кандидатська) –  «Формування професійної культури майбутнього вчителя іноземної мови»,  2006 рік;
(Докторська) – «Теорія та методика індивідуалізації професійної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов у вищих педагогічних навчальних закладах».


Посади за роки роботи в КДПУ ім. В.Винниченка: викладач кафедри іноземних мов; старший викладач кафедри іноземної філології; обраний доцент кафедри іноземної філології; завідувач кафедри іноземної філології  (2007-2009); доцент кафедри іноземної філології (з 2010).

Коло наукових інтересів: формування особистості майбутнього вчителя іноземних мов; методика викладання іноземних мов на немовних факультетах, процеси індивідуалізації професійної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов.

Дисципліни, які викладає:
англійська мова за професійним спрямуванням

Нагороди та досягнення: Подяка КДПУ ім. В.Винниченка (2006 р.); Грамота КДПУ ім. В.Винниченка (2007 р.); Грамота Кіровоградської міської Ради (2008 р.)

Стажування: : з 14.01.2013 по 15.02. 2013р.р Кіровоградський Національний  Технічний Університет, кафедра іноземних мов. Тема стажування: «Іноваційні методи навчання  іноземної мови. »

Посібники та наукові публікації за останні роки:
1.    НМП з англійської мови для студентів І-ІІ курсів природничо-географічного факультету. – Кіровоград: РВВ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2006 р. –  70 с.
2.    Монографія: Професійна культура майбутнього вчителя іноземної мови: формування та діагностика. –  ТОВ “Імекс”ЛТД”” Кіровоград, 2007. — 190 с.
3.    Професійна підготовка вчителя у процесі індивідуалізації професійної освіти // Наукові записки – випуск 88.  Серія: педагогічні науки – Кіровоград: РВЦ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2010 – С. 265-270. (0, 5 д.а.)
4.    Індивідуальний підхід до підготовки вчителя іноземних мову вищих педагогічних навчальних закладах (теоретичний аспект) // Наукові записки – випуск 89 (2). Серія: філологічні науки (мовознавство) – Кіровоград: РВЦ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2010. – С.  256-261. (0, 5 д.а.)
5.    Національні цінності у формуванні духовності особистості // Виховна робота в школі. — № 9 (70). — 2010. — С. 2-4. (0, 5 д.а.)
6.    Формування навичок самовиховання майбутнього вчителя іноземних мов у процесі індивідуалізації професійної підготовки у педагогічних ВНЗ. – Теоретико-методичні проблеми виховання дітей та учнівської молоді. Збірник наукових праць. /Ін-т проблем виховання АПН України. – Кіровоград: ТОВ « Імекс-ЛТД», 2010. – Вип.14, кн..І. – С. 581-592. (0, 5 д.а.)
7. Проблема індивідуалізації професійної підготовки вчителя іноземних мов під час педагогічних практик.- Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: збірник наукових праць. – Переяслав-Хмельницький, 2011. – Вип. 21. (0,5 д.а.)
8.Професійна підготовка майбутнього вчителя іноземних мов: інноваційний
аспект.- Наукові записки – випуск 96 (2). Серія: філологічні науки (мовознавство) – Кіровоград: РВЦ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2011. – C. Теоретико-методологічні засади індивідуалізації професійної підготовки майбутнього
вчителя іноземних мов.(0,5 д.а.)
9.Теоретико-методологічні засади індивідуалізації професійної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов, Проблеми сучасної педагогічної освіти. Сер.: Педагогіка і психологія. – Зб. статей: – Ялта: РВВ КГУ, 2011. – Вип. 29. – Ч. 2. – С. 92-100.(0,5д.а.)
10.Професійна підготовка майбутнього вчителя іноземних мов: інноваційний аспект, Наукові записки – випуск 96 (2). Серія: філологічні науки (мовознавство) – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка, 2011. – C.441-446 (0,5 д.а.)
11. Науково-дослідна робота майбутніх учителів іноземних мов у процесі індивідуалізації їхньої професійної підготовки , Наукові записки – випуск 104(2). Серія: філологічні науки (мовознавство): У 2 ч.–  Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка, 2012. – C. 431-436 (0,5 д.а.)
12. Експериментальна складова індивідуалізації професійної підготовки майбутніх вчителів іноземних мов, Наукові записки – випуск 119. Серія: філологічні науки (мовознавство): У 2 ч.–  Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка, 2013. – C.406-411(0,5 д.а.)
13. Innovative characteristics of individualization of professional training of the future teacher of the foreign languages at the high school, Наукові Записки – випуск 121, частина 1.  Серія: педагогічні науки – Кіровоград: РВЦ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2013 – С.232-236. (0,5 д.а.)

Опубліковано понад 30 наукових праць

Ковальчук Валентина Борисівна

koval_.jpg

 

 

Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри іноземної філології

Заклад, у якому здобуто вищу освіту; рік випуску
Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, 1987.

Тема дисертації та рік захисту: 
Педагогічні умови формування професійного мислення майбутніх фахівців економічного профілю у вищих навчальних закладах, 2007 рік.

Посади за роки роботи в КДПУ ім. В.Винниченкастарший викладач кафедри іноземної філології

Коло наукових інтересівіндивідуальний підхід у навчанні іноземної мови

Дисципліни, які викладаєанглійська, французька мова

Стажування: з 14.01.2013 по 29.01. 2013р.р. Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету України .
Тема стажування: « Віртуальне навчальне середовище Moodle   для створення електронного курсу практикуму з іноземної мови».

Посібники та наукові публікації за останні роки:

 

1. Теоретичні основи підготовки фахівців-економістів в вищий школі, Наукові записки. – Випуск 63. – Серія: Педагогічні науки – Кіровоград РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2005. – 240 с.
2. Експериментальне дослідження формування професійного інтелекту у майбутніх фахівців, Військова освіта: Збірник наукових праць. – К., 2005. – 244 с.
3. Генеза проблеми інтелекту у філософській, психологічній і педагогічній науках, Військова освіта: Збірник наукових праць. – К., 2005. – 208 с.
4. Формування професійного мислення у студентів, Теорія і практика управління соціальними системами // Щоквартальний науково-практичний журнал. – Харків: НТУ "ХПІ". – 2006, №1. – 122 с.
5. Українська мова – важливий засіб формування професійного інтелекту в майбутніх фахівців економічного профілю, Збірник наукових праць Науково-дослідницького інституту українознавства. – К.: Поліграфічний центр "Фоліант", 2006. – Т. IX. – 450 с.
6 Формування професійного мислення в майбутніх учителів іноземної мови , Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: Педагогіка, психологія і соціологія – Випуск 4(146).Донецьк: ДВНЗ "ДонНТУ", 2009. – 318 с, 4 с.
7. Гра як важливий засіб професійного становлення майбутніх учителів іноземної мови, Наукові записки. – Випуск 82. – Серія: Педагогічні науки – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009. – 328 с., 4 с.
8. Оволодіння вимовою як важливий фактор у вивченні іноземної мови, Наукові записки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя /Психолого-педагогічні науки –№3, 2009. – Ніжин – 2009, 6.с.
9.  Лабенко О.В., Кіян Л.Ф.. Капітан Т.А.. Ковальчук В.Б. Програма з іноземної мови за фаховим спрямуванням для педагогічних університетів, Редакційно-видавничий відділ Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка – 35 с. – Кіровоград- 2010, 0, 6 д.а.
10.    Ритм як просодичний базис мови (на прикладі французької мови)    Наукові записки. – Випуск 96 (2). – Серія: Філологічні науки (мовознавство): У 2 ч. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім.. В. Винниченка, 2011. – 571 с.    -    3 с.
11.    Використання віртуального навчального середовища MOODLE для створення електронного курсу-практикуму з іноземної мови за фаховим спрямуванням    Наукові записки. – Випуск 104(2). – Серія: Філологічні науки (мовознавство). – Кіровоград: РВВ КДПУ ім.. В. Винниченка, 2012. – 511 с..        8 с.
12.    Методичні рекомендаціїї щодо підготовки й проведення відкритих занять з іноземної мови за фаховим спрямуванням    Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. – 27 с.    Лабенко О.В., Капітан Т.А.    0,41
13.    Навчально-методичний посібник "Le français des affaires: correspondance commerciale (la pratique de l’expression écrite)"    Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. – 52 с.        1,5
Участь у науково-практичних конференціях
14.    Оптимізація процесу формування професійного мислення у вищій школі    Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасні тенденції та перспективи розвитку освіти і науки у вищих навчальних закладах України" – Хмельницький, 2006    -    2с.
15.    Педагогічні умови формування професійного мислення у майбутніх спеціалістів    Міжнародна науково-практична конференція "Модернізація освіти: пошуки, проблеми, перспективи" – Київ – Переясляв- Хмельницький, 2006    -    2с.
16.    Роль вимови у вивченні іноземної мови    Всеукраїнський науково-практичний семінар "Сучасні стратегії та методи навчання іноземних мов (французька, іспанська, італійська, англійська, німецька) в контексті європеїзації освіти" – Горлівка, 2009    -    2с.
17.    Способи утворення неологізмів у термінології французької мови    III Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні тенденції викладання другої іноземної мови в школах і вищих навчальних закладах" – Горлівка, 2012        2с
 
E-mail: [email protected] 

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись