• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Напрямки роботи

До уваги бажаючих здобути освіту в нашому навчальному закладі пропонуються різні форми навчання: денна, заочна та екстернат. У осіб, що вже мають вищу освіту, є можливість здобути додаткову спеціальність чи спеціалізацію за скороченим строком навчання, або екстерном.

Навчання в університеті здійснюється за ступеневою системою освіти: "бакалавр - спеціаліст - магістр". На восьми факультетах і трьох відділеннях навчається близько 6,5 тис. студентів за 45 спеціальностями та спеціалізаціями. Запорукою успіху ступеневої підготовки фахівців є те, що навчальний процес забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, серед яких: 48 докторів наук та професорів, 270 кандидатів наук та доцентів, близько 150 викладачів-практиків з великим досвідом педагогічної роботи. На сьогодні університет є самодостатнім навчальним закладом для розвитку будь-яких поєднань вчительських спеціальностей. Найбільший попит в абітурієнтів за останні роки мають такі педагогічні спеціальності: "Образотворче мистецтво та дизайн", "Англійська та німецька мова і зарубіжна література", "Англійська мова і зарубіжна література та українська мова і література", "Географія і біологія", "Історія і географія", "Історія і правознавство", "Українська мова і література та редагування освітніх видань", "Практична психологія", "Соціальна педагогіка", "Математика та основи інформатики", "Фізична культура і спорт".

За останні роки в університеті відкрито ряд нових цікавих спеціальностей, які мають значний попит на ринку праці. Серед них: інформатика, фізична реабілітація, олімпійський та професійний спорт, практична психологія, соціальна реабілітація, правознавство, політологія, прикладна лінгвістика, образотворче мистецтво та дизайн. Університет має у своєму розпорядженні необхідну навчально-матеріальну базу. Це 18 сучасних комп'ютерних класів з під'єднанням до світової мережі "Інтернет", 3 лінгафонних кабінети, понад 60 спеціалізованих навчальних лабораторій, кабінетів та майстерень, спортивних залів. Побудовано і введено в експлуатацію новий корпусу наукової бібліотеки, яка вже на сьогодні має близько 1 млн. видань.

КДПУ має потужний науковий і кадровий потенціал. Широковідомі в Україні та за її межами наукові праці докторів наук, професорів, які очолюють наукові школи з педагогіки (В.А.Кушнір, С.Г.Мельничук, В.В.Радул), методики навчання (С.П.Величко, В.П.Вовкотруб, М.І.Садовий), філології (Г.Д.Клочек, В.П.Марко, О.А.Семенюк, О.О.Семенець), історії (О.І.Киян, С.С.Парсамов), психології (П.В.Лушин, Г.В.Дьяконов), математики (О.В.Авраменко, Ю.І.Волков, А.М.Плічко), географії (А.І.Кривульченко) та ін. Тільки за останні три роки науковцями університету видано 29 монографій, 35 навчальних посібників та підручників для вищої і середньої школи з грифом Міністерства освіти і науки України, більш як 1200 статей у провідних вітчизняних та зарубіжних виданнях.

Гордістю університету є діяльність аспірантури, докторантури та спеціалізованих учених рад із захисту кандидатських дисертацій з педагогічних і філологічних наук. З 2006 по 2010 pp. 6 доцентів успішно захистили докторські дисертації, а 114 викладачів стали кандидатами наук різних галузей.

Власне сучасне видавництво університету забезпечує високу якість друку навчальної та методичної літератури. "Наукові записки КДПУ" (серії педагогічні, філологічні, історичні науки) внесено до переліку фахових видань ВАК України.

Науковці проводять дослідження на замовлення уряду України, Міністерства освіти і науки, обласної державної адміністрації, інших установ і відомств. Відчутним є зростання молодих науковців, які щорічно виборюють стипендії Кабінету Міністрів України, гранти на рівні Президента України, престижних вітчизняних та зарубіжних фондів.

На базі університету постійно проводяться міжнародні та всеукраїнські наукові конференції, семінари, що надають можливість обміну науково-освітянськими досягненнями й досвідом.

Університет підтримує тісні зв'язки з науковими та освітянськими центрами держави та за кордоном. Визнаних діячів науки та культури прийнято до складу Почесних докторів нашого університету. Серед них академіки АПН України О.В.Сухомлинська, С.У.Гончаренко, професори Яр Славутич (Канада), Річард Фрід (США), Роман Скечковський (Польща), народний артист Росії Ігор Крутой та ін.

 До наукової роботи залучаються студенти, які мають можливість працювати більше ніж у 150 наукових гуртках та проблемних групах, проводити наукові дослідження разом з викладачами та аспірантами в сучасних лабораторіях, друкувати результати своїх досліджень, брати участь у науково-практичних конференціях в Україні та за її межами тощо. Серед наших студентів чимало призерів і дипломантів студентських фахових олімпіад, іменних стипендіатів університетського, обласного та державного рівнів.

За останні роки значно виріс міжнародний імідж КДПУ ім.В.Винниченка завдяки плідній співпраці з університетами та міжнародними організаціями Росії, Білорусії, Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини, Австрії, Іспанії, Франції, Великобританії, США, Канади, Китаю та інших країн світу. В рамках укладених договорів про співпрацю здійснюється обмін викладачами, аспірантами, студентами, розробляються різноманітні наукові та освітянські проекти, проводяться конференції, видаються спільні друковані праці тощо.

Щорічно викладачі, аспіранти та студенти університету виборюють престижні закордонні гранти, одержують можливість навчатися, стажуватися та проходити творчу практику у вищих навчальних закладах США, Німеччини, Австрії, Британії, Італії, Сербії, Чехії, Росії тощо. Науковців університету запрошують виступити з доповідями на міжнародних конференціях у Німеччині, Австрії, Сербії, Чехії, Угорщині, Словаччині, Болгарії, Латвії, Білорусі, Росії тощо.

Студенти КДПУ систематично слухають лекції зарубіжних професорів, а наші викладачі охоче запрошуються за кордон. Серед них - професор математики А.М. Плічко, професор математики О.В. Авраменко, доцент кафдери хімії Л.К. Святенко, доцент кафедри перекладу та загального мовознавства О.М. Білоус та інші.

Кілька років тому Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка став партнером Монтклерського університету (США) у реалізації довгострокового проекту "Демократія і освіта", який відкрив нові можливості для розвитку виховної та навчальної діяльності й наближення до світових стандартів освіти. З 2009 року викладачі фізико-математичного факультету разом з партнерами – Malarden university (Швеція), Helsinki university of Technology (Фінляндія), University of Roma “La Sapienza” (Італія), The University of Cologne (Німеччина), Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя, Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова та департаментом вищої освіти Міністерства освіти і науки України – продовжуть роботу над проектом «Оцінювання освіти, адаптоване до стандартів ЄС», яке фінансується у рамках грантової програми «TEMPUS».

На цей час в університету є чинними 12 угод про співробітництво із закордонними ВНЗ з Австрії, Німеччини, Болгарії, Росії, Туреччини, Чехії, Латвії, Китаю та Ізраїлю.

В університеті діє Міжнародний центр, який надає широку інформацію та реально допомагає студентам, аспірантам і кафедрам брати участь у міжнародних програмах та конкурсах різних спрямувань.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись