Навчально-науковий відділ

Про наукову діяльність

Станом на 31.12.2023 р. освітній процес у ЦДУ ім. В.Винниченка забезпечують 283 викладачі, у тому числі 241 є штатними працівниками кафедр університету і 42 працюють за сумісництвом. Із них: 56 докторів наук та професорів (19,78%) та 198 кандидатів наук і доцентів (69,96%). Загалом кількість викладачів із науковими ступенями та вченими званнями становить 254 осіб (89,75%). Крім цього, у складі науково-педагогічних працівників університету є 1 заслужений артист України, 2 заслужених тренери, 9  заслужених працівників освіти, 3 заслужених працівника культури, 2 заслужених діячі науки і техніки, 1 заслужений юрист України, 2 заслужені працівники фізичної культури і спорту України, 1 заслужений діяч мистецтв України.

У звітному році в університеті продовжують працювати спеціалізовані вчені ради:
Д 23.053.02 (для захисту кандидатських і докторських дисертацій на здобуття наукового ступеня зі спеціальностей 13.00.01 Загальна педагогіка та історія педагогіки; 13.00.04 Теорія і методика професійної освіти);
Д 23.053.05 (для захисту кандидатських і докторських дисертацій на здобуття наукового ступеня зі спеціальності 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право»).
У спеціалізованій вченій раді Д 23.053.02 захищено 2 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук. У спеціалізованій вченій раді Д 23.053.05 захищено 1 дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук і 6 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Впродовж звітного року діяли також разові спеціалізовані вчені ради, в яких захищено 2 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії: 1 – зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, 1 - зі спеціальності 113 Прикладна математика.

У 2023 році 5 науково-педагогічних працівників університету отримали вчені звання: 1 – професора та 4 – доцента.

У жовтні 2023 року в університеті був проведений перший етап конкурсу фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконання яких розпочнеться у 2024 році коштом державного бюджету. На конкурс були подані 3 прикладні дослідження: «Теорія і практика здоров’язбереження студентської молоді засобами мультимедійних технологій в умовах військового стану». Керівник: к.пед.н., доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання Маркова О.В.; «Розробка технологій формування soft skills суб'єктів освітнього процесу в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України». Керівник: д.пед.н., професор кафедри педагогіки та спеціальної освіти Окольнича Т.В.; «Центр вивчення та проєктування (R&D) безпілотних технологій». Керівник: к.пед.н., доцент, в.о. завідувача кафедри інформатики та інформаційних технологій Шлянчак С.О.

Проєкти-переможці 1 етапу були рекомендовані до участі в 2 етапі конкурсу.