filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

V Міжвишівський круглий стіл «Актуальні питання функціонування державної мови в Україні»

25 січня 2024 року викладачі кафедри української філології та журналістики взяли участь у V Міжвишівському круглому столі «Актуальні питання функціонування державної мови в Україні».

Кафедра доєдналася до організації заходу спільно з кафедрами низки харківських вишів, серед яких: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія», Харківська державна академія фізичної культури.

Дякуємо харківським колегам за стійкість і бажання продовжувати наукову й просвітницьку діяльність в надзвичайно складних умовах, спричинених ворожою агресією росії!

Під час засідання круглого столу члени кафедри обговорили актуальні теми:

-  завідувач кафедри, доктор філологічних наук Ольга Кирилюк «Методи російської пропаганди щодо мовної ситуації в Україні та способи опору ворожому впливу».

-  професор Світлана Ковтюх «Деколонізація та дерусифікація української топонімії як нагальна культурно-історична потреба».

-  доцент Ольга Крижанівська «Місце і роль історико-лінгвістичних дисциплін у формуванні мовної особистості майбутнього вчителя-філолога-україніста»

-  доцент Тетяна Нестеренко «Метод проєктів на заняттях з української діалектології»

-  доцент Інна Демешко «Динаміка словотвірних процесів в українській мові»

-  доцент Ганна Волчанська «Мікротопоніми як чинник формування україномовної особистості»