filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Вдосконалюємо освітню програму зі стейкхолдерами

6 березня 2024 року кафедра української філології та журналістики ЦДУ ім.В.Винниченка провела семінар "ОНП "Філологія (українська мова та література) в ЦДУ ім.В.Винниченка: шлях до вдосконалення".

У зустрічі взяли участь провідні науковці України, представники освітянської спільноти, роботодавці, аспіранти. Зокрема,  доктор філологічних наук, професор,  декан факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Ірина Руснак, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української філології та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук, кандидат філологічних наук, доцент, директор комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» Віталій Дмитрук, кандидат філологічних наук, заступник начальника управління освіти Олександрійської міської ради Вікторія Чернецька, учителька української мови та літератури Олена Гуцало, а також розробники освітньо-наукової програми Філологія (українська мова та література) доктор філологічних наук, професор Григорій Клочек,  кандидат філологічних наук, професор Світлана Ковтюх, завідувач кафедри української філології та журналістики Ольга Кирилюк, аспіранти. Модерував захід гарант ОНП доктор філологічних наук, професор Сергій Михида.

Обговорювали питання розвитку й удосконалення програми. Зосередилися на спрямованості освітніх компонентів за траєкторією, сумірною з науковими інтересами здобувачів, можливості вибіркових дисциплін, методологічних аспектах мовознавства та літературознавства. Зважаючи на присутність потенційних роботодавців, особливу увагу приділили практичній компоненті підготовки майбутнього доктора філософії, орієнтацію на викладацьку діяльність у ЗВО та закладах загальної середньої та передвищої освіти, надто - у профільній парадигмі.

Відбувся обмін досвідом щодо публікаційної активності аспірантів, орієнтованості наукових керівників, представників груп забезпечення на виконання умов щодо створення разових спеціалізованих вчених рад задля успішного захисту аспірантів в межах підготовки за ОНП.