filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Леонідов Олександр Сергійович

leonidovкандидат філологічних наук, старший викладач

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2008 р.: 8.010103 Педагогіка і методика середньої освіти. Мова і література (англійська). Кваліфікація: Магістр педагогічної освіти, викладач англійської мови і зарубіжної літератури.

Напрями наукової та професійної діяльності: теоретична граматика, історія англійської мови, порівняльно-історичне та типологічне мовознавство, методика викладання англійської мови.

Тема кандидатської дисертації: «Структура та функціонування конструкції "accusativus cum infinitivo" в середньоанглійській мові» (2019 р.).

Транслітерація імені: Leonidov Oleksandr Serhiyovych

ORCID iD: 0009-0001-2832-8011

ПрофіліGoogle Scholar

Відзнаки:

• подяка Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації (2018 р.),
  • грамота Управління освіти Кіровоградської міської ради (2011 р.),
  • почесна грамота ЦДПУ ім. В.Винниченка (2019 р.),
  • грамота КДПУ ім. В.Винниченка (2013 р.)

Дисципліни, які викладає: «Практичний курс англійської мови», «Вступ до філології (вступ до мовознавства)», «Основи перекладу для вчителів англійської мови», «Медіація англомовного новинного тексту», «Теоретичний курс англійської мови», «Історія англійської мови».

Основні публікації

Посібники:

1. Практичний курс англійської мови: Навчально-методичний посібник для студентів ІІІ курсу, які вивчають англійську мову як фах. Частина 2. Укладачі: О.С. Леонідов, В.Ю. Кочубей. Кіровоград: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2014. 160 с.

2. Теорія і практика перекладу (англійська мова): Навчально-методичний посібник для студентів старших курсів, які вивчають англійську мову як фах / Укладач: О.С. Леонідов. Кіровоград: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2015. 92 с.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Леонідов О. С. Використання інфінітивних маркерів у конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові. Наукові записки. Випуск 175. Серія: Філологічні науки. Кропивницький: Видавництво «КОД», 2019. C. 218-223.

2. Леонідов О. С. Граматичний статус та принципи організації конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові. Studia Philologica (Філологічні студії): зб. наук. праць / редколегія: І.Р.Буніятова, Л.І.Бєлєхова, О.Є.Бондарева [та ін.]. К.: Київський університет ім. Б. Грінченка, 2015. Вип. 4. С. 7-12.

3. Леонідов О. С. Середньоанглійська конструкція accusativus cum infinitivo в контексті програми мінімалізму. Наукові записки. Випуск 127. Серія: Філологічні науки (мовознавство): У 2 ч. Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2014. С.485-488.

4. Леонідов О. С. Структурно-семантичні та функціональні особливості конструкції accusativus cum infinitivо в середньоанглійській мові. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського. Серія: Філологія (мовознавство): збірник наукових праць / [гол. ред. Н.В. Іваницька]. Вінниця: ТОВ «Фірма Планер», 2013. Випуск 18. С. 63-68.