filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Паращук Валентина Юліївна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут імені Олександра Пушкіна, 1975 р. Спеціальність: Англійська мова. Кваліфікація: вчитель англійської мови середньої школи.

Напрями наукової та професійної діяльності: фонетика англійської мови, міжкультурна комунікація, англійська мова за педагогічним спрямуванням.

Тема кандидатської дисертації: «Фонематичне варіювання в структурі англійської лексики» (1989 р.)

Транслітерація імені: Parashchuk Valentyna Yuliivna

ORCID ID: 0000-0003-4007-4437

ПрофіліWeb of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки: Відмінник освіти України

Дисципліни, які викладає: «Міжкультурна комунікація для вчителя іноземних мов», «Англійська мова за педагогічним спрямуванням», «Комунікативні стратегії вчителя».

Основні публікації

Монографії:

1. Naumenko L. P., Parashchuk V. Yu. Metaspeech acts in the EFL teacher classroom talk: typology and functions. Problem space of modern society: philosophical-communicative and pedagogical interpretations: collective monograph. Part IІ. Warsaw, 2019. P. 180-194.

Посібники:

1. Паращук В. Ю., Ярова Л. О., Олійник О.С. Master Your English:Upper-Intermediate. Практичний курс англійської мови : навчально-методичний посібник для студентів Ш курсу факультетів іноземних мов, спеціальність 035 Філологія. Спеціалізація 035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша англійська; спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)). Видання перше. Кропивницький : ЦДПУ імені Володимира Винниченка, 2021. 180 с.
  2. Паращук В. Ю., Ярова Л. О., Олійник О.С. Master Your English: Advanced. Практичний курс англійської мови : навчально-методичний посібник для студентів IV курсу факультетів іноземних мов, спеціальність 035 Філологія. Спеціалізація 035.041 германські мови та літератури (переклад включно), перша англійська. Частина перша. Видання перше. Кропивницький : ЦДПУ імені Володимира Винниченка, 2021. 190 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, у тому числі Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Parashchuk V. Yu., Yarova L. O., Parashchuk S. D. Automated Complexity Assessment of English Informational Texts for EFL Pre-service Teachers and Translators. Arab World English Journal (AWEJ). 2021. Special Issue on CALL: 7. Р155-164. DOI: https://dx.doi.org/10.24093/awej/call7.11 (Web of Science)
  2. Valihura O.R., Parashchuk V.Yu., Kozub L.S. Phonetic Portrait of a Ukrainian EFL Teacher: Prosodic Parameters in Academic Discourse. Arab World English Journal: Special Issue on English in Ukrainian Context. 2020. Р. 16-25. DOI: https://dx.doi.org/10.24093/awej/elt3.2 (Web of Science)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Parashchuk V. Yu. Phonemic and Accentual Deviations in Ukrainian Speakers’ Pronunciations of English Words. Наукові записки ЦДПУ імені Володимира Винниченка. Серія : Філологічні науки (мовознавство). 2019. Вип. 175. С. 253-258.