filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Арделян Олена Вікторівна

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1988 р. Спеціальність: Англійська та німецька мови. Кваліфікація: вчитель англійської та німецької мов.

Напрями наукової та професійної діяльності: іноземна мова за професійним спрямуванням, ономастична фразеологія.

Тема кандидатської дисертації: «Дидактичні умови формування загально пізнавальних умінь і навичок у молодших школярів (на матеріалі вивчення англійської мови)» (2002 р.).

Транслітерація імені: Olena Ardelian

ORCID iD: 0000-0002-7166-0095

Профілі: Google Scholar, Web of Science

Дисципліни, які викладає: «Практичний курс англійської мови», «Загальнотеоретичний курс англійської мови», «Медіація англомовного художнього тексту», «Національні варіанти сучасної англійської мови», «Іноземна мова за професійним спрямуванням».

Основні публікації

Монографія:

1. Арделян О.В. Функціонування топонімів у складі фразеологічних одиниць у різносистемних мовах. Prospective global scientific trends: колективна монографія. Німеччина, 2023.

Посібники:

1. Арделян О.В. English Prose Fiction: Thinking Creatively : Навчально-методичний  посібник для студентів другого курсу факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій, спеціальність 014.021  Середня освіта (Англійська мова і література). Кропивницький : ЦДУ імені Володимира Винниченка, 2023. 143 с.

2. Апалат Г.П., Арделян О.В. Practical English: Part II : Навчально-методичний посібник для студентів 2 курсу. Кропивницький : Ценральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, 2023. 130с.

3. Методичні рекомендації до написання та захисту кваліфікаційної (магістерської) роботи для студентів факультету іноземних мов спеціальності 014 Середня освіта, що здобувають ступінь магістра за Освітньо-професійною програмою Середня освіта (Мова і література (англійська та німецька))» / Укл. Снісаренко І.Є., Арделян О.В., Долгушева О.В., Кібальнікова Т.В., Труханова Т.І. Кропивницький : Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2021. 44 с.

4. Апалат Г.П., Арделян О.В. Practical English : Навчально-методичний посібник для студентів другого курсу факультетів іноземних мов, спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)). Кропивницький : ЦДПУ імені Володимира Винниченка, Кропивницький, 2021. 80 с.

5. Паращук В.Ю., Арделян О.В., Апалат Г.П. Практикум із англійської мови для студентів другого курсу факультетів іноземних мов, спеціальність 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)): Частина перша. Кропивницький : ЦДПУ імені Володимира Винниченка, 2020. 151 с.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Арделян О.В. Конотативне значення фразеологізованих топонімів. Нова філологія. Запоріжжя, 2022. № 85. С. 9-13.

2. Арделян О.В. Вторинні номінації штатів США. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Філологія. Журналістика. Київ, 2022. Том 33 (72), № 2, Часть 1. С. 70-76.

3. Арделян О.В. Функціонування прецедентних антропонімів у складі фразеологічних одиниць англійської мови. Актуальні питання гуманітарних наук. Дрогобич, 2021. Випуск 35, Том 1. С. 93-98.

4. Арделян О.В. Опис ономастичної фразеології. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. Одеса, 2020. Випуск 46, Том 1. С. 13-17.

5. Арделян О.В. Фразеологічна компетенція як складова іншомовної комунікативної компетентності. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Філологія. Соціальні комунікації. Київ, 2020. Том 31 (70), № 2, Часть 3. С. 1-8.