filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Рибальченко Валентина Костянтинівна

Rybalchenkoкандидат філологічних наук, доцент

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут імені Олександра Пушкіна, 1983р. Спеціальність: Російська мова і література. Кваліфікація: вчитель російської мови та літератури.

Напрями наукової та професійної діяльності: проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів зарубіжної літератури, психології творчості, проблеми компаративістики та перекладознавства.

Тема кандидатської дисертації: «Морально-естетична позиція Володимира Тендрякова та її художнє втілення» (1996 р.).

Транслітерація іменіValentyna Rybalchenko

ORCID iD: 0000-0003-3585-1174

ПрофіліGoogle Scholar

Відзнаки:

• Почесна грамота МОН (2009),
  • Грамота МОН (2019).

Дисципліни, які викладає: «Історія зарубіжної літератури (17 – 18 ст.)», «Історія зарубіжної літератури (к. ХІХ – п. ХХ століття)», «Історія зарубіжної літератури (І половина ХХ століття)», «Технології навчання зарубіжної літератури у закладах середньої освіти», «Методика навчання зарубіжної літератури».

Основні публікації

Монографії:

1. Рибальченко В. К. Мотив розбійництва в драмі Фрідріха Шиллера «Розбійники» та поемі Тараса Шевченка «Гайдамаки». Художній світ Тараса Шевченка: рецепція тексту і підтексту: колективна монографія. Харків: Мачулін, 2019. С. 185 – 210.

Посібники:

1. Рибальченко В.К. Історія зарубіжної літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття : Навчально-методичний посібник. Кропивницький : «Ексклюзив-Систем», 2019. 137 с.
  2. Рибальченко В.К. Історія зарубіжної літератури ХУІІ –ХУІІІ століть : Навчально-методичний посібник. Кропивницький : «Ексклюзив-Систем», 2019. 95с.
  3. Рибальченко В.К. Методика викладання зарубіжної літератури : Навчально-методичний посібник. Кропивницький : «Ексклюзив-Систем», 2021. 68с.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Рибальченко В.К. Тема духовної деструкції російської літератури в есеїстиці Є. Маланюка та В. Розанова. Наукові записки. Серія : Філологічні науки. Кропивницький, 2019. Вип. 184. С.46 –56.
  2. Рибальченко В.К. Картина світу в афористиці С. Є. Леца. Наукові записки. Серія: Філологічні науки. Вип. 204. С. 55 – 63.