filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Аспіранти та студенти факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій взяли участь у конференції на честь 105-річчя з дня народження Олеся Гончара

4 квітня 2023 року аспіранти та учасники наукового гуртка «Актуальні проблеми лексикології та граматики української мови» факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій узяли участь у Всеукраїнських Гончарівських читаннях – 2023, організованих кафедрою філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», з якою нас поєднують давні й плідні взаємозв’язки. Цьогорічна конференція присвячена 105-й річниці з дня народження відомого українського письменника, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара.

Доктор філологічних наук, професор М. І. Степаненко в лекції «Гончарова правда про минуле, Гончарове світло про майбутнє» розповів про значення творчості письменника для сьогодення, про спілкування з дружиною митця, про власні дослідження духотворчого слова класика, створив дискурсивний місток між учора і завтра, наголосивши на тому, що власне життєве кредо О. Т. Гончар сформулював так: «Моя філософія – робити добро».

І. Л. Приліпко – доктор філологічних наук, доцент, старший науковий співробітник Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАНУ – у науковій гостьовій лекції «Інокультурні образи в художньому та щоденниковому дискурсах Олеся Гончара» на матеріалі творів та щоденникових записів видатного митця продемонструвала його ставлення до людей інших національностей, окреслила письменницькі вектори «свій–чужий» із погляду імагології.

Це було фахово, науково обґрунтовано, пізнавально.

Особливістю й приємною несподіванкою під час конференції стало вітання від воїнів ЗСУ в польових умовах О. А. Рарицького, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури Кам’янець-Подільського університету, та кандидата філологічних наук, доцента з Коломиї М. П. Ковальчука.

Висловлюю подяку завідувачеві кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» професорові С. Є. Ігнатьєвій за люб’язне запрошення на конференцію.

Професор кафедри української філології
та журналістики С. Л. Ковтюх