filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

На факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій пройшла гостьова лекція професора Романа Міняйла «Семантичний синкретизм лексики стародавніх промислів»

Цікаво, пізнавально, науково, синкретично! Все це — про гостьову лекцію «Семантичний синкретизм лексики стародавніх промислів», яку 14 березня 2024 року на запрошення кафедри української філології та журналістики представив Роман Міняйло, доктор філологічних наук, професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Харківської гуманітарно-педагогічної академії. Слухачами лекції стали викладачі, студенти й аспіранти ЦДУ.

1У межах лекції професор презентував авторський сутнісно-мотиваційний підхід до аналізу різноструктурних рибальських найменувань.

Студенти спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» стали учасниками своєрідного майстер-класу, де разом з науковцем змогли прослідкувати генетичні зв’язки рибальської лексики й народної фразеології з лексикою інших стародавніх промислів (збиральництва, мисливства, скотарства, лозоплетіння), спробували себе в ролі дослідників, установлюючи етимологію діалектизмів у їхньому  зв’язку з іншими лексичними одиницями. Майбутнім філологам, які вивчають українську діалектологію на синхронному рівні, цікаво було спостерегти можливості діахронної (історичної) діалектології, усвідомити її зв’язок з історичною граматикою й галузевим термінознавством.

Слухачі збагатили свій термінологічний апарат, дізналися про методику діалектологічних досліджень, джерела діалектологічного матеріалу.

Дослідження професора Романа Міняйла, представлене на лекції, стало вагомим внеском для збагачення наукового досвіду аспірантів кафедри української філології та журналістики, які навчаються за освітньо-науковою програмою «Філологія (Українська мова та література)». Чуття глибини обраної теми, бачення багатогранності предмета вивчення та розуміння національного значення дослідження – основи мислення науковців.

Такі лекції демонструють багатство української мови на всіх її рівнях та всій території побутування, спонукають інтерес до вивчення живої мови народу, формують міжкафедральні зв’язки.

Дякуємо панові Роману за цікавий виклад!

Матеріал підготували доцент кафедри Тетяна Нестеренко та аспірантка кафедри Вікторія Бойко