Підсумки вступної кампанії 2020 року

3n

Підійшла до завершення вступна кампанія 2020 року. Протягом вступної кампанії, що тривала з 2 серпня до 15 вересня 2020 року, до приймальної комісії ЦДПУ ім. В. Винниченка надійшло більше 2800 заяв.

За даними приймальної комісії, на місця навчання за державним замовленням до університету зараховано 295 студентів на освітній рівень «бакалавр» та  189 студентів – на освітній рівень «магістр».

Найвищі прохідні бали за результатами ЗНО були встановлені на спеціальностях «Право» – 189,7, «Психологія» – 182,7, «Комп’ютерні науки» – 175,9,  «Філологія. Германські мови та літератури (переклад)» – 174,1, а серед педагогічних спеціальностей: «Середня освіта. Історія» – 163,3, «Середня освіта. Українська мова і література» – 158,6 б. Це важливий показник  рівня мотивованості серед першокурсників – саме на таких студентах, що складають «кістяк» потоку, тримається загальна успішність та активність курсу.

Цього року на більшості спеціальностей до зарахування на бюджет за першим та другим пріоритетами рекомендовано близько 80% вступників, що засвідчує вагомий авторитет ЦДПУ серед абітурієнтів з високими результатами ЗНО. На умовах контракту до вузу вступили 514 осіб.

Відзначимо, що значну частку верхньої частини рейтингових таблиць займають вступники, що відвідували підготовчі курси при університеті. Крім необхідних знань для складання ЗНО та можливостей участі у предметних олімпіадах, курси надають також додаткові бали для вступу, і такою можливістю скористалися чимало абітурієнтів.

Найбільш популярними серед вступників, що подавали документи для навчання на рівні «бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти, виявилися освітні програми:

• 04 Середня освіта (Математика)
  • 122 Комп’ютерні науки (Програмування та адміністрування)
  • 01 Середня освіта (Українська мова і література)
  • 41 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно)
  • 081 Право
  • 11 Середня освіта (Фізична культура)
  • 017 Фізична культура і спорт
  • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
  • 012 Дошкільна освіта та логопедія
  • 013 Початкова освіта і психологія (практична психологія).

Для отримання освіти рівня «магістр» за 29 спеціальностями, які пропонує ЦДПУ, зараховано  290 студентів на денну і 185 на заочну форму.

Серед вступників на магістратуру найбільшим попитом користувалися спеціальності:

• 081 Право
  • 013 Початкова освіта
  • 04 Середня освіта (Трудове навчання та технології)
  • 12 Середня освіта (Музичне мистецтво)
  • 11 Середня освіта (Фізична культура)

ЦДПУ імені В.Винниченка продовжує розширювати перелік спеціальностей, за якими проводить підготовку фахівців. Нещодавно відкрите на психолого-педагогічному факультеті нове поєднання спеціальностей освітнього рівня «бакалавр» – «Дошкільна освіта та логопедія» – цього року користувалася значним попитом  серед вступників.

Традиційно наш університет також забезпечує потреби вступників не тільки педагогічних, але й непедагогічних спеціальностей: «Право», «Політологія», «Комп’ютерні науки», «Статистика, «Журналістика», «Прикладна лінгвістика», «Психологія», «Соціальна робота», «Образотворче мистецтво», «Хореографія» тощо. Сотні студентів щороку отримують можливість навчатися на освітніх програмах, що забезпечуються кращими галузевими фахівцями та науковцями регіону.

У цілому до університету цього року зараховано 1087 нових студентів. Крім того, до аспірантури вступили 17 здобувачів, до докторантури – 1.

Вітаємо першокурсників та бажаємо незабутнього студентського життя! Будьте активні, цілеспрямовані та свідомі свого життєвого вибору. Вперед, до перемог і звершень!