Передати епоху великого митця

20 березня 2014 року в актовій залі Кіровоградського державного педагогічного університету відбувся конкурс читців сонетів Уільяма Шекспіра. Організатор – Спілка англійської мови України, яка заснована викладачами факультету іноземних мов у 2008 році та існує як благодійна організація.

Участь у конкурсі допомагає учням розвивати навички критичного мислення та спілкування англійською мовою, ораторські здібності та відкрити красу поетичної мови Шекспіра, що сприяє кращому розумінню та опануванню англійської мови і літератури.

У конкурсі взяли участь понад 60 виконавців-аматорів, серед яких: учні 10–11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних та студенти вищих навчальних закладів, які представили майже всі райони Кіровоградської області.

Учасникивразилиглядачів та компетентне журі костюмами та майстерним виконанням.Обрані сонетиточно передавали переживання й почуття кожного, а ще – дух епохи й авторський задум. Найпопулярнішим сонетом цьогорічного конкурсу став сонет №130.

Призові місця посіли: перше – учениця Кіровоградської школи №14 Бородавкіна Марія; друге – учениця Кіровоградської школи №24 Шолудько Маргарита, а третє розділили студентка 2 курсу факультету іноземних мов КДПУ імені Володимира Винниченка Валуцька Еліна та учениця Бобринецької школи №5 Маціонова Юлія. Переможці створили дійсно яскраві образи, використовували музичний супровід, захопили всіх блискучим емоційним виконанням.

Конкурс допоміг пізнати й почути різного, але кожного разу – великого –Шекспіра. Участь у конкурсі дає учасникам змогу продемонструвати не тільки знання англійської мови й літератури, практичні навички декламації, а й світогляд, індивідуальні нахили, утвердити свою впевненість виступу перед публікою із залученням інтелектуального та творчого потенціалу.

Сілаєва Анастасія
Студентка 1 курсу