Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності "Початкова освіта"

16–18 квітня 2014 року факультет педагогіки та психології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка приймав кращих студентів, представників вищих навчальних закладів з усієї України на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Початкова освіта".

Для участі в олімпіаді прибули студенти з Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Житомирського державного університету імені Івана Франка, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет», ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Київського університету імені Бориса Грінченка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Підготовку та проведення Всеукраїнської студентської олімпіадизі спеціальності «Початкова освіта»забезпечив оргкомітет, до складу якого увійшли: Садовий Микола Ілліч – професор, проректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, голова оргкомітету; Рацул Анатолій Борисович – кандидатпедагогічних наук, професор, декан факультету педагогіки та психології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Чінчой Олександр Олександрович – кандидатпедагогічних наук, доцент кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, відповідальний за наукову роботу студентів; Мельничук Сергій Гаврилович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Доннік Марія Сергіївна – кандидат педагогічних наук, старший викладачкафедри соціальної педагогіки  та психології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Шарапова Тетяна Анатоліївна − старший викладачкафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Роботу з оцінювання та підведення підсумків здійснювало журі під головуванням Шапошникової Ірини Миколаївни, кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і методики початкового навчання Інституту педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ. Заступник голови журі – Мельничук Сергій Гаврилович − доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

У програмі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Початкова освіта": урочисте відкриття олімпіади, концерт творчих колективів факультету педагогіки та психології КДПУ ім. В.Винниченка, три тури олімпіади (І тур – виконання письмових тестових завдань з педагогіки: виявлення фактичних знань з курсу педагогіки та історії педагогіки, перевірка навичок опрацювання першоджерел та умінь аналізувати і обґрунтовувати власну позицію; ІІ тур – виконання письмових тестових завдань з фахових методик (української мови та читання, математики, природознавства, трудового навчання); III тур − складання плану-конспекту уроку з навчальних предметів інваріантної складової базового навчального плану початкової школи та проведення фрагмента цього уроку), перегляд спектаклю театру ”Резонанс”, екскурсія історичними місцями м. Кіровограда та підбиття підсумків Всеукраїнської студентської олімпіади.

Переможцями студентської олімпіади стали:

ІІ місце — Костюк Ольга Олексіївна, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Бойко Уляна Станіславівна, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка;

ІІІ місце — Коляда Наталя Володимирівна, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Палош Альбіна Михайлівна, ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”.

До першої десятки увійшли: Тишкевич Юлія Миколаївна, Житомирський державний університет імені Івана Франка; Оришака Надія Василівна, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка; Скрипник Ірина Віталіївна, КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»; Приступа Людмила Вікторівна, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; Мельничук Дар’я Леонідівна, ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»; Папина Карина Петрівна, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; Обізюк Віра Миколаївна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Інформація надана науковим відділом.