Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Творча спадщина В. О. Сухомлинського у контексті викликів воєнного часу»

27 вересня у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Творча спадщина В. О. Сухомлинського у контексті викликів воєнного часу», присвячена 105-тій річниці від дня народження видатного вченого, педагога Василя Олександровича Сухомлинського.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці з різних куточків України, працівники закладів вищої освіти Польщі. Обговорювалися проблеми розвитку особистості учня у педагогічному досвіді В. О. Сухомлинського та в умовах сьогодення; сучасні трансформації в освітньому середовищі; педагогіка партнерства у спадщині В. О. Сухомлинського; актуальність та досвід міжнародної співпраці в контексті впровадження творчої спадщини великого педагога у розвиток сучасної освіти.

Співорганізаторами конференції виступили Кіровоградська обласна військова адміністрація, Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського, Інститут педагогіки НАПН України, Київський університет імені Бориса Грінченка, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Поморський університет в Слупську (Польща).

З вітальними словами до учасників конференції звернулися ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор Є.Ю. Соболь, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України О.В. Сухомлинська. Передали вітальні слова заступниця з гуманітарних питань Кіровоградської військової адміністрації К,С.Колтунова та директор департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА Е.В. Лещенко. Привітали учасників конференції декан факультету педагогіки, психології та мистецтв ЦДУ ім. В. Винниченка, доктор педагогічних наук, професор Я.В. Галета; професор кафедри української мови факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор С.О. Караман; професор кафедри початкової освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук, професор В.П. Шпак; професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, доктор педагогічних наук, професор О.І. Башкір; проректор з наукової роботи ЦДУ ім. В. Винниченка, доктор психологічних наук, професор Л.В. Клочек.

Учасники конференції мали змогу поспілкуватися, обмінятися думками щодо популяризації ідей і творчості Василя Сухомлинського, підтримки та розвитку дитини в умовах воєнного стану; ознайомившись з науковими доробками науковців, обговорили перспективи розвитку освіти і науки України в повоєнний час.

Різноманітність висвітлених проблем, емоційне онлайн спілкування, інтерактивність, зацікавленість учасників змістом конференції забезпечили динамічність та плідність її проведення.

Програма конференції

Збірник тез конференції