XVI Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та інновації в математичній, цифровій, природничій і професійній освіті»

Кафедра математики та цифрових технологій факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка 14 грудня 2023 року провела пленарне засідання XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та інновації в математичній, цифровій, природничій і професійній освіті» у змішаному режимі. Конференція складалася з двох етапів: перший інтернет-режим проводився у формі обговорення тем із 30 листопада до 14 грудня 2023 року, а другий – у формі пленарного засідання.

Конференцію відкрила проректор із наукової роботи Лілія Клочек. Привітала учасників заходу декан факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Тетяна Фурсикова.

На конференцію подали понад 70 тез доповідей. На пленарному засіданні виступили: Володимир Стешенко – д.пед.н., проф., проф. кафедри теорії і практики технологічної та професійної освіти, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Наталія Стучинська – д.пед.н., проф., проф. кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця; Катерина Мірошниченко – ст. викл., Президент Асоціації працівників професійної освіти України; Денис Павлюк – здобувач освіти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології), Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка; Аркадій Кух – д.пед.н., проф., професор кафедри фізики, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана ОгієнкаОльга Мехед – д.пед.н., проф., завідувач кафедри біології Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка; Анна Ткаченко – к.пед.н., доц., директор навчально-наукового інституту інформаційних та освітніх технологій, доцент, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Лариса Сергеєва – д.пед.н., проф., завідувач кафедри професійної та вищої освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Марія Боброва – к.біолог.н., доцент, доцент кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка; Віктор Бурдун – к.пед.н., доц., завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»; Залман Філєр – д.техн.н., проф., Ізраїль; Олександр Мартинюк – д.пед.н., проф., проф. кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій, Волинський національний університет імені Лесі Українки; Анатолій Сільвейстров – д.пед.н., проф., професор кафедри фізики і методики навчання фізики, астрономії, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського та ін.

Голова на пленарному засіданні конференції д.пед.н., проф. Микола Садовий подякував учасникам конференції із Франції, Німеччини, Польщі за активну науково-дослідну діяльність.

Учасники обговорили зарубіжний та вітчизняний досвід, перспективи розвитку математичної, природничої, цифрової та професійної освіти; формування Soft Skills, розвиток професійної компетентності студентів та учнів у процесі навчання, актуальні проблеми освіти та технологій у навчальних закладах, інновації в освіті.

Із ґрунтовним аналізом дисертаційних досліджень виступили Анна Бевз на тему «Методика навчання інтегративного курсу фізики у інженерних закладах фахової передвищої освіти» (наук.керівник: д.пед.н., проф. Микола Садовий) та Ігор Вергун на тему «Білінгвальний підхід до методики навчання фізики в старшій школі» (наук.керівник: д.пед.н., проф. Олена Трифонова). Дисертаційні дослідження виконані на кафедрі природничих наук і методик їхнього навчання Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Матеріали конференції:

Програма конференції