Сьогодні, 12 вересня, у філологічній залі наукової бібліотеки відбулося урочисте відкриття Приватної бібліотеки відомого політичного та громадського діяча, історика та етнографа, ученого та дипломата Бернарда Штільфріда.

На урочисте відкриття бібліотеки завітали Надзвичайний та Уповноважений посол Республіки Австрія в Україні Герміне Поппелер, Надзвичайний та Уповноважений посол Республіки Австрія в Єгипті Георг Штільфрід (син пана Бернгарда Штільфріда), професор-доктор Міхаель Діппельрайтер, довголітній та близький співробітник пана Б. Штільфріда, замісник голови обласної держадміністрації Сергія Петровича Коваленко, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олег Анатолійович Семенюк та декан факультету іноземних мов Олександр Миколайович Білоус.

Провівши невеликий екскурс коридорами навчального закладу, гостей запросили до зали. «Бібліотека – ворота знання. Ми знаходимося в бібліотеці, де знаходиться величезний внесок у розвиток австрійської літератури, культури та мови. Поширення мови – поширення культури. Ми сподіваємося поглиблювати відносини між Україною та Австрією», - розповіла пані Герміне Поппелер.

Чарівна музика, що звучала під час урочистостей надавала особливих фарб у важливий момент. Як поділився, син пана Б. Штільфріда Георг Штільфрід, що його дідусь та батько довго збирали приватну бібліотеку, в якій нараховується більше ніж 2600 томів. Зараз, засновано близько 65 таких бібліотек, із них 5 знаходяться в Україні.

«Молоде покоління думає, що в час інноваційних технологій книга не потрібна та немає цінності, але це не так. Навпаки, зараз, книга – це інтеркультурне послання. Книга жива, поки книгу використовують. С цією бібліотекою, книги будуть оживати постійно», - на останок поділився ректор КДПУ ім. В. Винниченка Олег Семенюк.

Прочитати детальніше інформацію

 

Інформацію надано медіа групою "Університетський меридіан"