Про стан юридичної освіти в Україні

Нещодавно в МОН України відбулась нарада представників закладів вищої освіти (далі – ЗВО) з підготовки студентів правничих спеціальностей.

В цій нараді брала участь декан факультету історії та права ЦДПУ ім.В. Винниченка доцент Л.М. Філоретова, яка повідомила наступне:

2 січня 2018 року ДП «Інфоресурс» оновило інформацію в реєстрі навчальних закладів на своєму веб-сайті. За спеціальністю 081 «Право» до Реєстру включено 299 ЗВО.І

з 289 спеціалізованих неюридичних ЗВО, включно з галузевими університетами підпорядкування МОН, лише 33 мають правничу магістратуру. В їх числі ЦДПУ ім. В. Винниченка.

За результатами проведеного Сергієм Мудруком – експертом Координатора проектів ОБСЄ в Україні, президентом Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» аналітичного дослідження, в рейтингу ЗВО України ЦДПУ ім. В.Винниченка займає:

• 67 місце за середніми показниками єдиного фахового вступного випробування 2017 року;
  • 67 місце за середнім відсотком правильних відповідей випускників по блоку «Право» і 6 правничих дисциплінах, які увійшли в блок «Право»;
  • 61 місце за якістю освітніх послуг правничих шкіл України;
  • 52 місце в середніх рейтингах і предметних оцінках ЄФВВ зарахованих на заочну форму навчання в магістратурі за спеціальністю «Право»;
  • 33 місце за кількістю осіб, зарахованих до магістратури кожного ЗВО, відсотком власних випускників бакалаврату серед зарахованих, порівнянням успішності зарахованих і власних випускників;
  • 50 місце в рейтингу успішності випускників ЦДПУ, що продовжили навчання в магістратурі інших ЗВО України.

Інформацію надано факультетом історії, бізнес-освіти та права