b p

Якщо ти опинився у складній життєвій ситуації, яка загрожує твоєму психічному та фізичному здоров’ю, і ти потребуєш негайної допомоги, то зателефонуй на «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» до кваліфікованих спеціалістів. Кожна людина, яка звертається на телефон довіри, може розраховувати на: конфіденційність, анонімність, підтримку, допомогу у пошуці рішення, отримання координат інших служб.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – відстрочена за часом психопатологічна комплексна реакція на психотравматичні події, що сформувалась в цілісний синдром. Розвивається через 1-6 місяців після стресогенної події.

ptsr

Симптоми ПТСР можуть виникнути раптово, поступово або нагадувати про себе час від часу. Вони можуть з’являтися, ніби нізвідки, а можуть “запускатися” чимось, що нагадує про страшну подію або якось пов’язано з нею: місце події, шум, запах, певні слова чи образи.

Кожен відчуває ПТСР по-своєму, є три основні симптоми:

  • нав’язливе намагання “переосмислити” неприємні події, відтворення їх в уяві (зокрема, у сновидіннях);
  • намагання уникати того, що нагадує про травму (наприклад, місця події);
  • підвищені тривожність і емоційне збудження, постійна настороженість, підозрілість.

Коли ми знаходимося в епіцентрі тривоги, флешбека або панічної атаки, наші лобові долі наполегливо відмовляються працювати. Ми відчуваємо, ніби це просто неможливо сфокусуватися або ясно роздумувати про що б то не було, і інколи наші думки проносяться так швидко і перетворюються на таку кашу, що їх просто нереально відслідкувати. Нам починає здаватися, що все що відбувається довкола ніби в тумані, або, коли хтось декілька хвилин розмовляв з нами, ми раптом розуміємо, що поняття не маємо про що він тільки що говорив.

З метою збереження психічного здоров’я та запобігання впливу стрес-факторів ми пропонуємо прийоми психічної саморегуляції, психологічної самодопомоги, що допоможуть уникнути чи зменшити прояв негативних психічних станів, а також допоможуть зробити більш контрольованими поведінкові реакції.

 

Картинка псих. допомога

Події, які відбуваються останнім часом в нашій державі свідчать про те, що кожен з нас повинен бути готовим до того, що може опинитися в екстремальній, непередбачуваній, небезпечній для життя обстановці.

За таких умов людина піддається суттєвому впливу негативних стрес-факторів, наслідком яких можуть бути стресові розлади, а в подальшому і розвиток посттравматичних стресових розладів.

Хтось може подолати наслідки таких факторів самостійно, інші не можуть цього зробити і потребують допомоги психологів та інших спеціалістів.

В тому випадку, якщо поряд немає фахівця-психолога, рекомендуємо скористатися нашими порадами і рекомендаціями, які допоможуть не тільки оцінити свій психологічний стан, але і навчать швидкому відновленню власних психічних функцій, зняттю напруги.