Для глибокого розуміння історії й культури народу на різних етапах розвитку суспільства необхідні етнографічні знання. Історія народу складається не тільки з історії боротьби за власні ідеали, а також включає історію побуту й одягу, знання звичаїв й обрядів. У бібліотеці зберігаються комплекти кольорових слайдів, які ілюструють зразки української вишивки, костюмів, писанок різних регіонів України XIX-XX ст., але технічно їх переглянути не було можливості. Співробітники бібліотеки університету Троя (м. Дотан) штат Алабама США, маючи необхідне технічне обладнання, люб'язно допомогли в оцифруванні трьох комплектів слайдів з етнографії України, а бібліотекарі університету ЦДПУ ім. В. Винниченка адаптували фотознімки для більш зручного перегляду. 

Відповідно до програми  "Українська мова за професійним спрямуванням" викладачем Громко Т. В. укладено вебліографічний список джерел, з метою допомогти студентам у підготовці для цієї дисципліни.

Методична скарбниця стане в нагоді студентам під час проходження педагогічної практики.  Рубрика містить цифрові копії сценаріїв до свят.

У розділі зібрано матеріали, які висвітлюють питання щодо оформлення та написання курсових, дипломних, магістерських робіт.

Рубрика передбачає відповіді на актуальні питання: як записатись до бібліотеки, які правила користування літературою, як знайти потрібне видання, що таке електронний каталог та інші.