Колектив нашого університету має давню історію, багату своїми традиціями. В процесі розвитку нашого вищого навчального закладу життя освітянського колективу відзначалося багатогранністю та насиченістю. Можна сказати, що історія тісно пов’язана з плідною науковою та викладацькою діяльністю багатьох поколінь чудових педагогів та наставників, досягненнями випускників, які прославили свою Alma Mater. Роками складався потужний науковий, інтелектуальний та творчий потенціал. Підтвердженням цьому можуть стати Наукові записки нашого ВНЗ за всі роки, започатковані в середині XX ст. Співробітники бібліотеки запрошують користувачів ознайомитися з науковим доробком викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету (на момент виходу збірника – КДПІ ім. О. С. Пушкіна). Перший том датовано 1951 р. Серед авторів є: С. К. Королюк, директор КДПІ ім. О. С. Пушкіна, ст. викладач кафедри географії; В. І. Галицький – канд. геогр. наук, Н. Ф. Галицька – канд. геогр. наук; М. М. Лепський – канд. фіз.-мат. наук, І. І. Слинько – ст. викладач, М. Є. Беркович – канд. іст. наук.

Ознайомитись з представленими працями викладачів можна в універсальному читальному залі нашої бібліотеки.

завантажити/переглянути

Це грандіозне зібрання творів українського письменства, яке охоплює широке коло історичних постатей, подій і фактів на українських землях, висвітлює сходження України по крутих параболах історії до духовного, соціального й національного прозріння. Небайдужого читача вразять колоритні прозові й поетичні рядки про час і про нас у ньому. Описуючи історичні факти, автори дають чимало нових відповідей на багато болючих питань складного становлення українського соціуму: які мотиви спонукають українців до подвигу й звитяги? Де витоки титанічного характеру незрівнянної нації? Який відсвіт од тої непересічної долі у нашій свідомості?

Рекомендаційний бібліографічний список до виставки зберігається в читальному залі філологічних дисциплін на електронних носіях та завантажити/переглянути.

До уваги користувачів бібліотеки – твори талановитого просвітителя, вченого-філолога, педагога й організатора освітянської справи Василя Івановича Харцієва, а також дослідження, присвячені життю та діяльності вченого, які знаходяться в рідкісному фонді та читальному залі № 1 бібліотеки ЦДПУ ім. В. Винниченка і в мережі Інтернет.

Матеріали стануть в нагоді дослідникам, викладачам, студентам при вивченні історії української освіти, науки і культури, української мови і методики її викладання, краєзнавства.

З повним переліком джерел можна ознайомитись з рекомендаційного списку літератури.

завантажити/переглянути

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «Тема війни у дзеркалі сучасної української літератури». Період Другої світової та Великої вітчизняної воєн – один з найбільш драматичних періодів історії України. В останнє десятиліття в Україні з’явився цілий історіографічний пласт, пов’язаний з історією Другої світової війни. Виконані в різних жанрах, ці видання віддзеркалюють нинішній стан наукових досліджень та творів художньої літератури у даній тематиці.

Виставка розрахована на всіх, хто цікавиться минулим України і кому небайдужа пам’ять про героїзм нашого народу в роки Другої світової війни.

З повним переліком джерел можна ознайомитись з рекомендаційного списку літератури.

завантажити/переглянути

Віртуальна виставка присвячена постаті Христини Алчевської, дивовижної жінки, непересічної особистості, яка на власні кошти відкрила першу жіночу недільну школу для дорослих в Україні, а її педагогічна діяльність стала всесвітньовідомою.

З повним переліком джерел можна ознайомитись з рекомендаційного списку літератури.

завантажити/переглянути