У рамках святкування дня народження Т. Г. Шевченка з 4 березня в читальному залі філологічних дисциплін презентується виставка однієї книги «Кобзар» Т. Г. Шевченка. Виставка яка відображає не тільки значення цієї книги для української культури, а й наголошує на тому, як важливо зберігати національну культуру та спадщину для майбутніх поколінь. Крім того, вона надає можливість детально дізнатись про життя та творчість Т. Г. Шевченка, а також про те, як він вплинув на українську літературу та культуру загалом.

 

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) єдиний міжнародний реєстр унікальних ідентифікаторів вчених. Унікальний завдяки своїй незалежності від дисциплін, часу і кордонів, а також взаємодії з іншими системами ідентифікації. ORCID надає можливість: швидкого визначення досягнень науковця; ідентифікувати авторів творів у разі: зміни прізвища, однакових імен та прізвищ, неправильного написання цих даних або їхнього перекладу; спростити процедуру реєстрації при подачі наукових статей в якісні міжнародні видання та при подачі грантових заявок; поєднувати ідентифікатори вченого в ORCiD з профілями науковців у Scopus  (Author ID) та Web of Science (Researcher ID).

 

Міжнародна співпраця має велике значення для бібліотеки Центральноукраїнського державного університету ім. В. Винниченка, адже партнерство з іноземними колегами сприяє успішному розвитку сучасної бібліотеки, дає можливість розвивати українську культуру за кордоном, реалізовувати спільні проєкти, обмінюватись досвідом, займатись міжнародним книгообміном. Бібліотека ЦДУ майже 15 років є учасником міжнародного проєкту Американської бібліотечної асоціації (ALA) «Sister Libraries»

 

На сайті університету Троя м. Дотан США опублікували путівник до фонду бібліотеки ЦДУ ім. В. Винниченка, який розкриває фонд з етнографії України. У бібліотеці ЦДУ зберігаються комплекти кольорових слайдів, які ілюструють зразки української вишивки, костюмів, писанок різних регіонів України XIX-XX ст., але технічно їх переглянути не було можливості. Співробітники бібліотеки університету Троя штат Алабама США, маючи необхідне технічне обладнання, люб'язно допомогли в оцифруванні 108 слайдів з етнографії України. Слайди надано в рамках програми ALA Sister Library, завдяки співпраці директора бібліотеки ЦДУ ім. В. Винниченка Ольги Шульги та бібліотекаря Дотанського університету Троя Ольги Кейсі. Оригінали повернуто разом із копіями сканів. Етнографія тісно пов'язана з різними галузями знань, зокрема, історією, фольклористикою, мовознавством, археологією, соціологією та іншими галузями, тому інформація стане у пригоді студентам і викладачам усіх факультетів.