lib_logo

Бібліотека ЦДУ ім. В.Винниченка

«Великі права малої дитини»

До Міжнародного дня захисту дітей універсальний читальний зал пропонує вашій увазі виставку «Великі права малої дитини». Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня затвердила Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року.

Перший раз цей день відзначили в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини – одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психологічного насильства.